Trzy posterunki policji do likwidacji

5

Posterunki policji w Rudniku, Krzanowicach i Rudach mają zostać zlikwidowane – o takiej decyzji komendanta wojewódzkiego na wczorajszym posiedzeniu powiatowej komisji oświaty poinformował wszystkich Adrian Plura.

O planach likwidacji posterunków policji podczas wczorajszego posiedzenia poinformował Adrian Plura, przewodniczący powiatowej komisji oświaty. – Poseł Henryk Siedlaczek rozmawiał dziś z komendantem wojewódzkim w tej sprawie. Chce naszego poparcia – mówił przewodniczący. W najbliższym czasie zlikwidowane miałyby zostać posterunki policji w Rudniku, Krzanowicach i Rudach. Decyzja zapadła na szczeblu wojewódzkim bez wcześniejszych konsultacji z samorządowcami, mieszkańcami i policjantami.

- reklama -

Samorządy gmin, w których posterunki mają zostać zamknięte, od lat wspierają je finansowo. – Niedawno gmina Kuźnia zakupiła nowy samochód dla policjantów z Rud – zwrócił się do radnych Adrian Plura. Wszyscy obawiają się, że za tymi posterunkami do likwidacji zostaną przeznaczone inne posterunki znajdujące się na terenie powiatu raciborskiego. Radni obiecują, że będą walczyć o utrzymanie posterunków. – Z pewnością w gminach, w których nie byłoby policji spadnie bezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie, żeby w Rudach, które w weekendy są odwiedzane przez tysiące turystów, nie było posterunku policji – mówił Plura. Z rozmów posła Henryka Siedlaczka z komendantem wojewódzkim wynika, że przyczyną takiej dacyzji są względy finansowe oraz sposób zarządzania.

 

/p/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe… Pamiętam czasy kiedy radni walczyli o to żeby na terenie powiatu posterunki powstawały. Ile wtedy było z tym zachodu. A teraz komendant ot tak chce je zlikwidować?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here