Vectry zarobiły dla policji 220 tysięcy złotych

5

Prawie tysiąc wykroczeń udało się ujawnić policjantom dzięki dwóm nieoznakowanym samochodom używanym na drogach powiatu. Dzięki temu budżet policji poprawił się o 220 tys. zł z tytułu mandatów za wykroczenia drogowe.

W listopadzie 2011 na ul. Jana Pawła II zderzyły się dwa samochody. Jeden z nich zdążył uciec, choć chwilę później pojawił się pojazd groźniejszy niż czarna wołga, która niegdyś była postrachem dróg. Nieoznakowany policyjny opel. Co ciekawe, z miejsca zdarzenia nie czekając na policję odjechał kierowca  samochodu, który był poszkodowany. Czyżby bordowa vectra aż tak przerażała kierowców?

 

- reklama -

 ______________________________________________________

 

Od kiedy komendantem powiatowym policji został Paweł Zając, na usługach policji są dwa samochody marki opel vectra. Pojazdy nie mają policyjnego oznakowania i incognito krążą po drogach powiatu rejestrując wykroczenia drogowe popełniane przez użytkowników szos. I choć dość powszechna jest wiedza na temat marki i koloru tych lotnych patroli, ich działalność jest nader skuteczna. I jak się okazuje, intratna. Jak zdradził komendant Zając, przez kilka miesięcy patrolowania udało się wykryć blisko tysiąc wykroczeń drogowych, których sprawcy zapłacili mandaty na łączną kwotę 220 tys. zł!

Jakiego rodzaju wykroczenia rejestrują vectry? Najczęściej są one związane z niezapiętymi pasami i przekraczaniem przez kierowców dozwolonej prędkości.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Na policję ( i to KOmendę Wojewódzką Policji w Katowicach ) trafiło 20 procent tej kwoty. Reszta – 80 procent dla właściciela konta, na które trafia kasa z mandatów, czyli na Urząd Wojewódzki w Katowicach. Ktoś tu nie się nie zna 😛

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here