„Ro(c)k Kilara” w Raciborskim Centrum Kultury

0

Muzyka z takich filmów jak Dracula, Dziewiąte wrota, czy Pianista zabrzmi w Raciborzu. Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na "Ro(c)k Kilara" – największe dzieła kompozytora w 80. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora.

Niespotykane dotąd wydarzenie muzyczne, które powstało na specjalne zamówienie Międzynarodowego Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego w związku z obchodami 80. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Koncert przedstawia najsłynniejsze kompozycje muzyki filmowej i klasycznej Wojciecha Kilara na orkiestrę i rock – band. W programie koncertu usłyszymy tematy z takich filmów jak Pan Tadeusz, Dracula, Dziewiąte wrota, Pianista, Trędowata czy też osławione dzieła klasyczne jak Orawa.

- reklama -

 

Podczas koncertu utwory zostaną zaprezentowane w różnych odsłonach – zarówno w wersji oryginalnej jak i opracowaniach rockowych na band i orkiestrę. Tych nietypowych aranżacji rockowych dokonali Adam Wesołowski i Klaudiusz Jania, którzy od wielu lat instrumentują i aranżują muzykę klasyczną i rozrywkową w nowatorskie i spektakularne widowiska koncertowe. Ten wyjątkowy koncert zabrzmi 28 kwietnia 2012 roku w Raciborskim Centrum Kultury o godz. 18.00 podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego.

Jego wykonawcami będą:
Aleksandra Pospieszałowska – Skuza – wokal
Sławomir Chrzanowski – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej
Rock-band N.E.X.T.

Bilety w cenie 40 i 30 zł.

 

/s/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here