Uświadamiali seniorów, jak uchronić się przed wnuczkami

0

W Miejskim Domu Kultury w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji ze Stowarzyszeniem Emerytów Kuźni Raciborskiej. Policjanci uczyli seniorów, jak ochronić się przed oszustami.

W spotkaniu brało udział 45 emerytów, radny z terenu Kuźni Raciborskiej p. Bernard Kowol, zaś z ramienia Policji, kierownik posterunku w Kuźni Raciborskiej asp. Linek Henryk oraz dzielnicowy miasta Kuźnia Raciborska asp. Marek Tomasz. Głównym tematem spotkania było "Bezpieczeństwo osób starszych w domu oraz miejscach publicznych".

- reklama -

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały scenki filmowe pokazujące metody działania sprawców przestępstw. Omówione zostały między innymi metody sprawców na tzw. "wnuczka" oraz działania przestępców podających się za urzędników bądź pracowników instytucji. Prezentowane sceny filmowe wzbudziły u seniorów żywą dyskusję i refleksję nad brakiem asertywności w kontaktach z osobami obcymi próbującymi nawiązać rozmowę.

Funkcjonariusze Policji omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w miejscach zamieszkania , sposoby przechowywania i zabezpieczania pieniędzy i rzeczy wartościowych, zachowania ostrożności w trakcie zakupów itp. Powyższa tematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród osób starszych. Przewodnicząca stowarzyszenia emerytów zaproponowała przeprowadzenie cyklu spotkań poświęconych tematyce  bezpieczeństwa osób starszych.

Na zakończenie spotkania był czas na zadanie pytań dot. bezpieczeństwa i podzielenie się doświadczeniami w tym zakresie. Dla sporej grupy seniorów były to ważne działania profilaktyczne. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zaowocują one rozsądnymi decyzjami i ograniczą przestępczość bazującą na zaufaniu by nie powiedzieć naiwności osób starszych.

 

KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here