„Czekiści z Kremla to brutalni najeźdźcy, nie wyzwoliciele”

W ten sposób grupa podpisująca się jako "delegaci z Raciborza" protestuje przeciwko obecności na cmentarzu żołnierzy radzieckich pomnika poświęconego "oswobodzicielom". Dziś w nocy przykryli pomnik płótnem.

Płótno z napisem okupant przywiesiliśmy w dniu 31 III 2012 r. na pomniku armii sowieckiej po to, by domagać się usunięcia monumentu wstydu z Raciborza. Dość już udawania, że czekiści z Kremla byli naszymi wybawcami.

- reklama -

 

 

 

To nie wyzwoliciele lecz brutalni najeźdźcy są uczczeni tym pomnikiem hańby. Wypędzili okupanta hitlerowskiego, lecz sami byli nie lepszym okupantem, szczególnie tu, na ziemi śląskiej, traktowanej jako zdobycz na III Rzeszy, rabowali, gwałcili i niszczyli bez opamiętania. Stalin dokonał swojej zemsty za klęskę 1920 roku, mordując Polaków jeszcze przed II wojną światową, wkraczając Armią Czerwoną 17 września do Polski, a następnie niszcząc Polskę podczas rzekomego wyzwolenia. I oto Stalin mści się na nas ponownie niewiedzą polskich obywateli, przyzwyczajeniem do pomników najbardziej zbrodniczej ideologii: komunizmu.

Nie odmawiamy pochówku żołnierzom armii sowieckiej. Oni sami szli często przed karabinami NKWD, gotowego strzelać im w plecy. Sprzeciwiamy się jednak pomnikom i miejscom pamięci, wykorzystywanym do czczenia II okupacji. Obelisk jest częścią cmentarza, lecz umieszczony na nim napis: "swoim oswobodzicielom" obnaża ignorancję Polaków, obraża ofiary komunizmu. Ten pomnik trzeba usunąć, wraz z napisem, jak najprędzej.
 

Polska zasługuje na wolność, prawdę i upamiętnianie prawdziwych bohaterów – piszą "Delegaci z Raciborza w liście do naszej redakcji"

 

 

—————————————-

 

Polecamy również:

 

Światowy Dzień Drzemki w Pracy  Opublikowane przez Raciborski Portal Internetowy  raciborz_com_pl

 

- reklama -

20 KOMENTARZE

 1. A na co mogliśmy wtedy liczyć? Sami byśmy sobie z Hitlerem na pewno nie poradzili a amerykanie blokowali propozycje Churchilla na lądowanie na bałkanach, co mogłoby wyrwać nas z sowieckiej strefy wpływów. W porównaniu z niemcami, rosjanie byli mniejszym złem w skali całej Polski. Poza tym Racibórz był miastem niemieckim i na równi z resztą Niemiec ponosił karę za rozpętanie wojny.

 2. Delegaci ale z Branic chyba!Trzeba mieć zdrowo napierdolone pod kopułą żeby walczyć z pomnikami Bochaterowie od siedmiu boleści
  Że też ruscy z grobów nie wstali i wam do dupy nie nakopali !!

 3. Ja zawieszę taki transparent na pomniku głowy obcego państwa Vatycanu największego okupanta Polski. Co roku płacimy Vatycanowi 5 mld PLN rocznie, to nie okupacja?

 4. Widzę, że kolejny wojujący antyklerykał objawił się na portalu…Synek, wiesz ile takich intelektualnych miernot już tu było? Nawet smród po nich nie został…

 5. Ty się przyglądaj własnym pieniądzom a nie patrz do kieszeni kościoła. Jeśli kościól zarabia to i z danic wiernych i z działalności jaką prowadzi. Przedsiębiorców, którym udało się zarobić wielkie pieniądze też potępiasz? To moze należy pojść do psychologa…

 6. Przedsiębiorcy zarabiają na własne ryzyko, uda się albo nie uda. Kościół jest dotowany z podatków, również moich. Na to zgody nie wyrażam. Pieniędzy nie ma na emerytury, leczenie, a na klechy w szkołach zawsze się znajdą. Ktoś mnie nazwał intelektualną miernotą, jak to po katolicku. Zero argumentów, byle tylko zwyzywać. A ostatni półdupek swoją opinią mnie rozśmieszył, a siebie pogrążył. Przedsiębiorca ma zarabiać, bo takie jego zadanie. Po to robi biznes. Kościół też prowadzi biznes? Głupich szukacie?

 7. Pleciesz bezmyślne fanaberie. Kościół jest dotowany z twoich pieniędzy?
  Przecież to 90% obywateli deklaruje się jako wierzący. To ty chyba jesteś w tych 10 %. Nie chodzisz do Kościoła, nie wierzysz i nie dajesz na tacę więc się odwal. Bo twoje żądania zmierzają do całkowitej likwidacji Kościoła.Przecież nikt Cię do wiary nie zmusza.

 8. Jak czarne pasożyty będą żywić się z tacy, to O.k. No problem. Do wiary nikt mnie nie zmusza, do tacy też. Problem w tym, że czarna sitwa doi państwo na ciężkie miliardy. Grube pasibrzuchy wożą się limuzynami, wciskają dzieciom kit z ambony, a płacą za to wszyscy z podatków.

 9. Bezmyślnie powtarzasz słowa Palikota i jemu podobnych.Nie znasz realiów
  polskich parafii. Być może spaliłeś się na jakimś przypadku ale tego nie można uogólniać. Skoro nie jesteś członkiem tego Kościoła po co zabierasz głos w sprawach Ci nie znanych i obrażasz duchownych oraz ludzi wierzących. Lepiej zamilcz,
  bo się kompromitujesz.

 10. Forum oszołomów ?? Rosjanie dla Raciborza najedżcy?? a nie zdobywcy ??
  Niemcy dla Raciborza to okupanci ?? a nie suwereni???

  No to kim są Polacy których król Wielki Kazimierz w wielkich słowach zrzekł się prawa do Śląska PO WSZE CZASY. Kto tu jest perfidnym DURNIEM ????

 11. Perfidnym DURNIEM jest nat, zresztą nie on sam, a wszyscy którzy „płodzą” historią z rękawa to nieuki i faszyści. Z takich właśnie wyrosły „niemieckie ślonzoki”. Zapytam z ciekawości, gdzie byli Niemcy, gdy na Ślasku byli Ślazacy ze swoją gwarą śląską, a byli tu, są teraz i będą na wieki. Niemcy i Rosjanie, to ta sama zaraza, dla Ślazaków i Polski.

 12. do samozwańca ślązaka.Synek,że gadasz odbytnicą to juz tobie powiedziano,żeś głupi jak trep to widać po twojej wiedzy.Że kryjesz sie pod nienawidzonym tubylcem,to tez wiadomo.Ale pamiętaj, aby cię SWOI nie potraktowali jak onegdaj Korfantego.

 13. To już moje zmartwienie. Tubylcem jestem nie z wyboru, ale z urodzenia. Nienawidzą mnie ci, co w Ślazaku widzą Niemca i nienawidzą ci co w Ślązaku widzą Polaka. Ja nie mam takich problemów bo w mojej głowie jest ład w kwestii Narodowości i miejsca pochodzenia. Niemcy i Rosjanie – na Ślasku nigdy nie będą u siebie, to sobie warto zapamiętać, by nie być tak nisko szamba jak nat.

 14. do wszechwiedzącego tak zwanego slązaka. Powtarzam ci synek,poucz się trochę a potem mędrkuj abyś nie utonął w szambie gdzie wciskasz innych.Sprawa wogóle nie dotyczy boju o rację bytu na tej ziemi i handryczenia się kto ważniejszy i kto ma prawo nazywac się Ślązakiem. O tym zadecydowali inni szczególnie Sowieci. To są realia,ale nie wolno zapominać historii i jeśli nie wykazuje się pewnego szacunku do NIEJ, to nie dziamotaj głupot. Wróć do autentycznej woli ludu śląskiego którego wolę zaakceptował polski król zrzekając się praw do tych ziem po wsze czasty.Głupoty gadasz,że ani Niemcy ani Rosjanie nie są tu u siebie, atwoja głupota jest domyślna, bo zanim Polska wejdzie do kolejki bycia „ u siebie” na Śląsku to pamietaj że wcześniejsi są Czesi, nawet Austriacy i oczywiście Niemcy. Polska dopiero zaczęła sie sadzić na Śląsk jak inni pobudowali jego potęgę i cywilizację.Tak więc nie wmawiaj komuś rewizjonizm, bo to nie jest nawet moją cechą, ale trochę pokory wobec faktów historycznych,tgo nawet tobie by się przydało.Na razie proponuję ci prześledzić /nawet w Google UKŁAD TRENCZYŃSKI ORAZ POWSTANIA ŚLĄSKIE/ jEŚLI NIE POTRAFISZ, TO RZECZYWIŚCIE MASZ W GŁOWIE SZAMBO. Już dawno żałuje, że wdaję się w dyskusję z kimś takim jak ty!

 15. Ślązak do tak zwanego Ślązaka.Tego oczywiście się spodziewałem po tobie,i zaiste wszyscy wiedzą jakis ty ślązak bo tylko ci co przyjechali na Śląsk z dwoma żertkami / jedna oby się wypróżnić druga aby wilki odganiać/ to oni maja taki słownik szczególnie-gdy w głowie szambo !!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here