
Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet zaledwie zremisowała na wyjeździe w eliminacjach ME z Grecją. Tym samym biało-czerwone, w składzie których wystąpiło 6 piłkarek RTP Unii, skomplikowały sobie sytuację w grupie.
Eliminacje Mistrzostw Europy, 31.03.2012 r. godz. 15:00
Grecja – Polska 1:1 (1:1)
Moskofidou 38 – Sałata 20
Grecja: Charalampidou – Kakambouki, Gkatzogianni, Adamaki, Kongouli, Chatzigiannidou, Papadopoulou, Moskofidou (83 Arvanitakii), Mitkou, Sidira (72 Dimitriou), Kydonaki (77 Xera)
Polska: Kiedrzynek – Górnicka, Konsek, Stobba (69 Pakulska), Leśnik, Chudzik, Żelazko, Tarczyńska (78 Sikora), Sałata, Siwińska, Winczo
Nie udała się wyprawa do Grecji reprezentacji Polski. Potrzebująca koniecznie 3 punktów nasza kadra zaledwie zremisowała z niżej notowanymi rywalkami 1:1. Mecz zaczął się po naszej myśli, bo już w 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chudzik do bramki trafiła Sałata.
Prowadzenie na tyle uspokoiło Polki, że oddały Greczynkom pole gry, tak że te mogły stwarzać groźne okazje. Kilka razy naszą reprezentację ratowała Katarzyna Kiedrzynek. W końcu w sytuacji sam na sam z Moskofidou okazała się bezradna.
W drugiej połowy Polki dobre okazje miały dopiero w końcówce. Niestety dobre okazje Pakulskiej, Żelazko czy strzał w słupek Winczo to było za mało, aby pokonać Greczynki. W ten sposób podopieczne Romana Jasczaka zaledwie zremisowały z Grecją i znacznie utrudniły sobie możliwość gry w barażach [relacja za serwisem kobiecapilka.pl]
Tabela grupy 1:
1. Włochy 5 15 19- 0
2. Polska 6 10 10- 9
3. Rosja 4 9 11- 3
4. Bośnia i Hercegowina 5 6 10-13
5. Grecja 6 2 4-13
6. Macedonia 4 1 3-19
oprac. /ps/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

