Brzezie: Wielki Piątek – chór wykonał opis Męki Pańskiej

Zaduma, smutek połączony z nadzieją, radością i ufnością w moc Zmartwychwstania. W dramatyczny a zarazem uroczysty sposób  odprawiano w Brzeziu Liturgię Męki Pańskiej (zdjęcia>>) . [WIDEO ]

 

- reklama -

 

 
Wielki Piątek to dzień Krzyża. Na wstępie odprawianej  wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej, proboszcz parafii leżał krzyżem przed ołtarzem.
Następnie chór śpiewał opis Męki Pańskiej według św. Jana z podziałem role.
Od wielu lat tradycyjnie chór uświetnia Liturgię Wielkiego Piątku, jednak po raz pierwszy wystąpił prze ołtarzem.

 

 

Liturgię Wielkiego Piątku Modlitwę prowadził proboszcz parafii ks. Bogdan Rek, który polecał Bogu wszystkich potrzebujących, w tym również niewierzących – aby  wszyscy mogli zaznać zbawienia. W modlitwach przy ołtarzu towarzyszył proboszczowi ks. Józef Gawliczek.

 

 

 

Główną częścią liturgii jest odsłonięcie krzyża. Wierni usłyszeli trzykrotne zawołanie kapłana: "Oto drzewo krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata". Po odsłonięciu Krzyża księża, siostry zakonne oraz liczna służba liturgiczna ucałowali krzyż. (Wierni mieli okazję ucałować krzyż w trakcie wieczornej adoracji.)

 

 

 

 

 
Ostatnią częścią uroczystości Wielkiego Piątku była procesja do Grobu Pańskiego. Na ołtarzu w pobliżu Grobu Jezusa  na specjalnej kolumnie wystawiono Najświętszy Sakrament. Do 21:30 trwała wieczorna adoracja.

 

 

 
Chór Parafii św. Apostołów  Mateusza i Macieja wykonał opis Męki Pańskiej (zdjęcia>>) .
Po liturgii prowadził również śpiew w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu u Bożego Grobu.
 

Brzezie: Wielki Piątek – chór wykonał opis Męki… przez raciborz_com_pl

 

 
 W wielu kościołach w Wielki Piątek odbywa się uroczysta Droga Krzyżowa. Ulicami  Brzezia Droga Krzyżowa przeszła w ubiegły piątek. Zobacz film wideo:
 

 
 
 
//i/

 

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ksiądz proboszcz Bogdan Rek wyciąga ręke do duchowieństwa raciborskiego, zaprasza duchownych z parafii raciborskich, jest to gest godny pochwały, ale nigdy nie słyszałem, by duchowni z parafii raciborskich choć raz wypowiedzieli Brzezie, jako przyklad dla siebie !!! Dziękujemy duchownym z Raciborza, którzy „uzdrawiają” uczestników czuwania piatkowego. Dużo tu raciborzan, którzy o zgodę swoich proboszczów nie pytają. Jaka owczarnia, taki pasterz ! ! ! To nie wina tylko portalu – Brzezie to przecież parafia naczelnego portalu raciborz.com.pl. ale gdzie są inne portale – raciborskie?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj