Radni przeciwko likwidacji połączeń z Kędzierzynem

Rada Miasta sprzeciwia się likwidacji połączeń kolejowych między Raciborzem a Kędzierzynem-Koźlem. O interwencję poprosili prezydenta Lenka studenci dojeżdżający do Opola i do Wrocławia.

W pierwszych dniach kwietnia do Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych zostało przesłane pismo podpisane przez prezydenta Mirosława Lenka oraz przewodniczącego rady miasta Tadeusza Wojnara o następującej treści:

- reklama -

 

Działając w imieniu mieszkańców oraz samorządu Miasta Racibórz stanowczo sprzeciwiamy się planowanej likwidacji połączeń pociągów na trasie Racibórz – Kędzierzyn-Koźle oraz Kędzierzyn Koźle – Racibórz w weekendy i święta (nr pociągów: 99920 na trasie Racibórz – Kędzierzyn-Koźle, odjazd 17:10 oraz 99921 na trasie Kędzierzyn-Koźle – Racibórz odjazd 19:01). Wskazane linie charakteryzują się dużym zainteresowaniem i frekwencją pasażerów.

 

Uwzględniając społeczne zapotrzebowanie oraz mając na uwadze elementy zrównoważonego rozwoju transportu zbiorowego, pragniemy zwrócić uwagę na to, że transport kolejowy dla wielu mieszkańców stanowi jedyną możliwość dojazdu do pracy, szkoły, uczelni, ewentualnego wyjazdu zamiejscowego. W związku z powyższym prosimy o rozważenie powyższego sprzeciwu i odstąpienie od likwidacji przedmiotowych połączeń.

 

Kopia pisma trafiła ponadto do Urzędu Marszałkowskiego.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

 1. Stojąc przed zamknietym przejazdem w Markowicach często liczę pasażerów w pociągach – przyznam że rzadko widac by było ich więcej niż dziesięciu – nie znam się na ekonomi niemniej nawet dziecko domyśli się że ktoś do takiego połaczenia nieźle musi dopłacac.

 2. W weekendy są zawsze ogromne tłumy w pociągach relacji wrocław-opole-kk-racibórz! Te pociągi są potrzebne. I co, student nawet do domu nie dojedzie… Chyba ich na głowę powaliło że chcą je zlikwidować… brawo…

 3. POlskie koleje …
  niedlugo juz wejda na Slask … koleje niemieckie i POwroci POrzadek !
  A ,,wybrancy,, nasi rzeczywiscie ,,w pismie biegli,, nie sa. Takie ,,PiSemko,, to … WSTYD !!!

 4. „~Ark (Wczoraj 12:58)
  NIEUDACZNIK lenk leje na Was ciepłym moczem! ”
  …miejmy nadzieję,że zachłyśnie się tym moczem i rozumu nabierze i zacznie słuchać ,patrzeć i dostrzegać społeczeństwo,które nie jeżdzi samochodem!!
  Panie prezydencie Lenk- życzę WESOŁEGO ALLELUJA ! I DUUUŻO LODOWATEJ WODY !
  ..a co do wypowiedzi- Partyzant z PRL;
  …życzymy Ci,by szlaban na tym przejezdzie nigdy dla Ciebie nie otwierał się !!…spróbuj jezdzić przewozem państwowym- poczuj się jak wielu z nas!! WESOŁEGO ALLELUJA ! I DUUUŻO LODOWATEJ WODY

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj