Sukces policji, zuchwała szajka rozbita

2

Napady, zuchwałe kradzieże, rabunki, dewastacje – to wszystko na sumieniu ma grupa grasująca na pograniczu raciborsko-opolskim. Policja zatrzymała siedmiu członków grupy, trzech z nich trafiło do aresztu.Policjanci KPP w Raciborzu w dniach 3 – 5 kwietnia dokonali zatrzymania siedmiu mężczyzn w wieku 19-22 lat mieszkańców naszego powiatu. W trakcie prowadzonych czynności operacyjno-procesowych ustalono, że mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonali szeregu przestępstw na terenie powiatu raciborskiego i województwa opolskiego. Dokonali oni m.in. w dniu 30/31 marca 2012 roku napadu rabunkowego w miejscowości Brzeźnica, gdzie w brutalny sposób obezwładnili młodą kobietę a następnie skradli na jej szkodę pieniądze,dokumenty oraz telefon komórkowy.

Grupa dokonała także kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem do garaży oraz pomieszczeń magazynowych, gdzie dokonywała zaboru w celu przywłaszczenia części i akcesorii samochodowych takich jak radia, koła, akumulatory a także niszczyła mienie poprzez wybijanie szyb w tych samochodach narażając właścicieli na duże straty.

- reklama -

Mężczyźni skradli również ponad 1000 metrów kabla sejsmicznego oraz mienie na szkodę firmy „Geofizyka Kraków” o wartości ponad 60 tys.złotych. W dniu dzisiejszym wobec trzech mężczyzn na wniosek Prokuratury Rejonowej w Raciborzu Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Wobec pozostałych mężczyzn zastosowano inne środki o charakterze poza izolacyjnym takie jak dozór i poręczenia majątkowe.Powyższa sprawa ma charakter rozwojowy i nadal prowadzone są czynności wykrywcze – relacjonuje oficer prasowy KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Jaki to sukces? Po to jest policja by skutecznie zwalczać przestępczość.
    Każdy z nas, dobrze wykonujący swoje obowiązki zawodowe też doprowadza
    podejmowane zadania do oczekiwanego skutku. Za to nam płacą. A nikt o tym w mediach nie trąbi. Nie piszemy wogóle o nieudolności często policji w bardzo wielu przypadkach. Dlaczego?

  2. hanys

    bo jest przyzwolenie na niektore rzeczy a o niektorych zakaz gadki proste bialorus

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here