Leszek Możdżer w Wodzisławiu Śląskim

0

Klimatyczny koncert Leszka Możdżera w Wodzisławiu, w ramach wsparcia fundacji ISKIERKA. Wspaniałemu muzykowi i kompozytorowi towarzyszyła orkiestra kameralna AUKSO. Zobacz zdjęcia>>

21 kwietnia 2012 w Wodzisławskim Centrum Kultury  odbył się koncert Leszka Możdżera z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej AUKSO.

- reklama -

Leszek Możdżer – wybitny pianista i kompozytor  zagrał z towarzyszeniem nie mniej znanej orkiestry kameralnej AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. Organizatorzy zaplanowali tego dnia 2 koncerty, o godz. 17:30 i 20:00. Koncert odbędzie się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Sala WCK była pełna.
Możdżer to nie tylko światowej sławy artysta, ale również oficjalny doradca muzyczny Kuby Wojewódzego w popularnym programie X-factor. Jak wspomnieli organizatorzy wodzisławski  koncert jest jedynym koncertem Leszka Możdżera w takim składzie.

Organizatorzy postanowili przekazać 1 zł od sprzedaży każdego biletu na rzecz Fundacji ISKIERKA, która działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Dzięki temu każdy, kto kupi bilet otrzyma gratis płytę pt. „Moc marzeń” z udziałem Natalii Kukulskiej, Miki Urbaniak, zespołu Me, Myself & I oraz Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej. Energetyczna i wyjątkowa płyta to projekt jedynej takiej orkiestry na świecie.

Organizator – Wodzisławskei Centrum Kultury zachęca do  wspierania Fundacji Iskierka, przekazując pomoc finansową na konto

Fundacja ISKIERKA (Warszawa 00-838, ul. Prosta 51)
Numer konta: ING Bank Śląski Oddzial w Zabrzu 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z koncertu Leszka Możdżera w Wodzisławiu

 

//i/

 

Jak co roku, na 20 koncertach festiwalowych zaprezentują się znakomici artyści z Europy i Stanów Zjednoczonych, niejednokrotnie w premierowym repertuarze.

Tegoroczna propozycja programowa jest niezwykle zasobna i eklektyczna i skupiona została pod wspólnym hasłem przewodnim „W harmonii czasów i pokoleń”. Objawia się tu ponadczasowa wartość muzyki i jej magiczna moc jednoczenia w duchu piękna i radości.

Tym razem ten prestiżowy festiwal dotrze również do Raciborza. Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na "Ro(c)k Kilara" – największe dzieła kompozytora w ujęciu rockowym i klasycznym w 80. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora. Na tym wyjątkowym koncercie pojawi się muzyka z takich filmów jak Pan Tadeusz, Dracula, Dziewiąte wrota, czy Pianista! I to w wydaniu rockowym i klasycznym.

Ten wyjątkowy koncert zabrzmi 28 kwietnia w Raciborskim Centrum Kultury o godz. 18.00.

Jego wykonawcami będą:
– Aleksandra Pospieszałowska – Skuza – wokal
– Sławomir Chrzanowski – dyrygent
– Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej
– Rock-band N.E.X.T.

Bilety w cenie 40 i 30 zł dostępne w kasie RCK albo on-line.

 

/s/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here