Uczennice Gimnazjum nr 5 „poznały ojcowiznę”

0

Dzesika Szymańska, Olga Fedyszyn i Magdalena Pietraszko, uczennice Gimnazjum nr 5 w Raciborzu wzięły udział w w uroczystym podsumowaniu eliminacji XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę".

Uczennice Gimnazjum nr 5 zajęły w tym konkursie I miejsce w kategorii: gimnazjum – prace multimedialne za pracę pt. "Zapomniany cmentarz" oraz wyróżnienie dla pracy indywidualnej Dominiki Szkolnik pt. "Racibórz – Dom św. Notburgi". Uroczystość wręczania nagród finalistom wojewódzkim odbyła się w sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Dyplomy i nagrody wręczali organizatorzy konkursu: Przewodniczący Rady Prezesów PTTK, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego PTTK oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Katowicach. Przewodniczący Jury Edward Wieczorek poprowadził uroczystość, a także zapoznał młodzież i jej opiekunów z historią sali Sejmu Śląskiego. Po uroczystości odbył się krótki spacer edukacyjny po Katowicach śladami Wojciecha Korfantego. Edward Wieczorek poprowadził nas do miejsc związanych z najwybitniejszą postacią Górnego Śląska. 20 kwietnia to dzień urodzin tego wybitnego działacza polskiego na Śląsku.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie i opiekunowie przywieźli do Raciborza dyplomy, nagrody, przewodniki i liczne publikacje o wielu ojcowiznach oraz wiedzę o własnym regionie. Praca multimedialna uczennic weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach tego konkursu.

/g5/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here