W Rafako zbierają odzież dla potrzebujących

0

Rafako przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji Ciuch w Ruch. Na terenie fabryki stanęło 5 pojemników, do których pracownicy mogą wrzucać niepotrzebne ubrania. Wszystko, by pomóc fundacji „Mimo wszystko”.

Zawsze chętnie wspieramy inicjatywy charytatywne – zapewnia Piotr Karaś, Dyrektor Marketingu w RAFAKO. Z końcem marca firma przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Ciuch w ruch” organizowanej przez fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Projekt stawia sobie za cel mądre wykorzystanie nieprzydatnych ubrań. W taki sposób, aby materiał, z którego zostały wykonane, ponownie przetworzyć i jeszcze na tym zarobić. Zajmuje się tym firma 3R Recycling Solutions. Część zysków firma ta przeznacza właśnie dla fundacji Anny Dymnej.

- reklama -

 

Do specjalnie przygotowanych, ekologicznych pojemników można wrzucać odzież zarówno bardzo zniszczoną jak i nową. Ubrania nadające się jeszcze do noszenia sprzedawane są do krajów trzeciego świata, z każdego kilograma fundacji przekazywane jest 30 groszy- mówi Piotr Karaś. Zachęca jednocześnie pracowników RAFAKO, aby przyłączyli się do akcji.

Na korytarzach biurowców RAFAKO znajduje się pięć takich pojemników. – Mają monitoring wewnętrzny, który uruchamia się po napełnieniu. Wtedy firma przyjeżdża i je opróżnia. Dodatkowo  pojemniki te mają wbudowane czujniki przeciwpożarowe – dodaje P. Karaś.

– RAFAKO przyłączyło się do tej akcji, bo jest to inicjatywa charytatywna, która z założenia ma działać w dużych firmach. Ponadto w ten sposób wspieramy podopiecznych fundacji, a przy okazji pozbywamy się starych ubrań. W dodatku utrzymywanie pojemników nic nas nie kosztuje- podsumowuje P. Karaś. Także odziały RAFAKO w  Pszczynie i Wyrach też przyłączyły się do inicjatywy Anny Dymnej.

 

Adventure Media

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here