
Do 2035 r. polski przemysł obronny i wojsko mogą potrzebować nawet 250 tys. nowych pracowników. Produkcja dla wojska rozwija się także w Raciborzu.
Polska jako pierwszy kraj Unii Europejskiej podpisała umowę SAFE, dzięki której do 2030 r. otrzyma blisko 44 mld euro na wzmocnienie bezpieczeństwa i rozwój systemów obronnych. Inwestycje te wywołały natychmiastową reakcję na rynku pracy, owocując pojawieniem się ponad 1400 nowych ofert zatrudnienia w przemyśle zbrojeniowym w ciągu zaledwie jednej doby. Szacuje się, że ok. 90% przyznanych środków trafi bezpośrednio do polskich przedsiębiorstw, co przełoży się na systematyczny wzrost liczby rekrutacji w nadchodzących miesiącach. Firmy z tego sektora będą szukały pracowników również w Raciborzu. Na terenie po Rafako odbywa się już produkcja specjalistycznych pojazdów dla wojska, a zatrudnienie ma wzrosnąć z obecnych 80 do 500 osób.










![Raciborzanie na podium międzynarodowego turnieju iaido w Czechach [ZDJĘCIA] Raciborzanie na podium międzynarodowego turnieju iaido w Czechach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/iaido-butokukan-raciborz.jpg)

![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)
![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





