Tour de Pologne również przez Racibórz

0

12 lipca raciborzanie będą mogli kibicować uczestnikom 69. Tour de Pologne. Kolarze wjadą do Raciborza od strony Opola Drogą Krajową 45, przejadą przez "nerkę", ulicę Reymonta, duże rondo i ulicę Bosacką.

69. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 10-16 lipca i będzie się składać z 7 etapów o łącznej długości 1240 km. Tegoroczna edycja rozpocznie się w Karpaczu, a zakończy w Krakowie, przejedzie przez województwa Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie i Małopolskie. Na starcie znajdzie się rekordowa liczba 200 zawodników z 25 zespołów.

- reklama -

 

12 lipca o około 13.45 trasa 3 etapu wyścigu (z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna) dotrze do Raciborza. Czesław Lang zwrócił się do prezydenta o pomoc w zorganizowaniu przejazdu. Służby będą czuwać nad bezpieczeństwem. – To zależy jak duża będzie różnica między kolarzami, ale nie sądzę, by przejazd przez Racibórz potrwał dłużej niż 10 minut. Nie przewiduję sporych utrudnień w ruchu – poinformował na konferencji posesyjnej prezydent Lenk.

 

Trasa wyścigu wzbudza ona wielkie emocje. W tym roku Czesław Lang odszedł od szablonu wyścigów etapowych i już od początku zawodnicy muszą być w pełnej gotowości, gdyż będzie to ciężki pierwszy dzień. Kolarze wyruszą z Karpacza do Jeleniej Góry i przejadą 4 rundy o długości 30,2 kilometra, gdzie na każdej z nich będą musieli pokonać kultowy podjazd Orlinek. Drugi etap będzie najdłuższy w całym wyścigu. Na trasie Wałbrzych-Opole do pokonania będzie blisko 240 kilometrów.

 

Ponad 200-kilometrowy będzie również trzeci etap z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna. Po trzech długich, ciężkich etapach, krótszy, ale z pewnością dużo szybszy odcinek Będzin-Katowice, gdzie w poprzednich latach można było podziwiać niezwykłe pojedynki sprinterów. Wyścig tradycyjnie zakończy się w Krakowie, choć w tym roku również wystartuje z krakowskiego rynku. Będzie to duża atrakcja dla kibiców, gdyż kolarze pokonają aż 7 rund po 12,4 kilometra, a każda z nich prowadzić będzie przez Wieliczkę.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here