W Rudniku trwają remonty dróg

0

Na te remonty mieszkańcy gminy czekali bardzo długo. – Inwestycje miały zostać zrealizowane jeszcze jesienią ubiegłego roku, ale ze względów przetargowych nie było to możliwe – wyjaśnia wójt Alojzy Pieruszka.

Remonty idą zgodnie z planem, tym bardziej, że pogoda sprzyja. Modernizacje objęły zarówno drogi powiatowe (starostwo powiatowe finansuje część inwestycji), jak i drogi gminne. Remont tych drugich potrwa dłużej. – Prace będą tam bardziej skomplikowane – tłumaczy wójt Alojzy Pieruszka. – W niektórych miejscach trzeba będzie odbudować drogę w całości, dodatkowo tam gdzie dotąd nie było kanalizacji deszczowej, zostanie zbudowana – dodaje wójt.

- reklama -

 

 

 

 
 
 
 
 

 

Urzędnicy liczą, że remonty uda się zrealizować do końca maja. – Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni. W końcu utrudnienia musieli znosić od dwóch lat – przyznają w urzędzie. 

 

Ale wyremontowane drogi to nie tylko kwestia wizerunku, ale i bezpieczeństwa. – Oczywiście, będzie bezpieczniej, tym bardziej w okresie letnim kiedy to ruch jest zdecydowanie większy – dodaje wójt Pieruszka.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here