Halina Kunicka wystąpi w Raciborzu

0

Niech no tylko zakwitną jabłonie, Czumbalalajka, Marionetka, Gwiazda miłości, To były piękne dni" – wszystkie te piosenki łączy jedno nazwisko – Halina Kunicka. 20 maja artystka wystąpi w Raciborzu.

Śpiewała w trzydziestu krajach na czterech kontynentach. Choć nie lubi wielkich imprez festiwalowych, to właśnie na nich zdobywała nagrody, m. in. w Tokio, Splicie i Dreźnie. Była pierwszą Polką, która zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu w Sopocie, brała udział w galowych koncertach paryskiej Olimpii i Salle Pleyel. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą polską piosenkarkę w Chicago. Najbardziej ceni jednak kameralne spotkania z publicznością na swoich recitalach. Dała ich ponad trzy tysiące. Halina Kunicka śpiewa piosenki różnorodne, od „lekkich, łatwych i przyjemnych” do poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej i literackiej. Wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną.

- reklama -

Podczas recitalu w Raciborskim Centrum Kultury , który odbędzie się 20 maja o godzinie 19.00 zabrzmią wylansowane przez artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Nie zabraknie także piosenek z nowego repertuaru. Artystce towarzyszyć będzie Czesław Majewski – znakomity pianista, kompozytor, dyrygent i aktor kabaretowy. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany" i "Singa Dinga". Bilety na występ w cenie 30 i 40 złotych.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here