„Specjalna Szansa na Sukces” szansą dla uczniów SP nr 10

0

Od października ubiegłego roku Podstawowa Szkoła Specjalna nr 10, należąca do Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, realizuje projekt "Specjalna Szansa na Sukces". Zobacz jak przebiega jego realizacja.

W ramach projektu uczniowie mają okazję uczęszczać na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne realizowane na terenie szkoły, które pozwalają rozwijać różnorodne zainteresowania. W ofercie zajęć projektowych znajdziemy koło plastyczne "Barwy tęczy", którego opiekunem jest Karolina Symko, zajęcia muzyczno – rytmiczne, którego opiekunem jest Maria Cwik, koło teatralne, prowadzone przez Joannę Burszyk, koło teatrzyku pacynkowego, prowadzonego przez Annę Kostuś i Bogumiłę Mąka, koło modelarskie zajmujące się rzeźbą w glinie, którego opiekunami są Danuta Szulik i Iwona Til, koło przyrodnicze, którego opiekunem jest Aldona Fila, koło informatyczne, prowadzone przez Iwonę Pardon-Chojecką, koło języka niemieckiego, którego opiekunem jest Bernadeta Gorczowska, a także zajęcia wyrównawcze z matematyki i j. polskiego, dla uczniów przejawiających trudności w nauce, które prowadzą kolejno Małgorzata Klar-Dziewit oraz Joanna Burszyk. Uczniowie uczestniczą nie tylko w zajęciach organizowanych w szkole, ale i wyjazdach edukacyjnych.

- reklama -

 

Przedstawienie "Barwy tęczy". Zobacz więcej zdjęć z imprez, które

 

Do tej pory dzieci miały okazję wyjechać do palmiarni w Gliwicach, a także do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Uczestniczyły również w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Wkrótce dzieci będą miały okazję wyjechać do Krakowa na spektakl teatralny "Calineczka", do ZOO w Opolu oraz do Parku Jurajskiego w Krasiejowie. Nad całością projektu czuwa jego koordynator Anna Pisarczyk.

Dzięki projektowi "Specjalna Szansa na Sukces", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, szkoła wzbogaciła się o wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, zakupiono między innymi laptop, mikroskop, wizualizer, aparat fotograficzny, wzmacniacz, instrumenty muzyczne, tablice poglądowe, liczne gry dydaktyczne i komputerowe, książki i materiały plastyczne, rekwizyty i kostiumy teatralne oraz zestaw do teatrzyku pacynkowego, na który składają się pacynki oraz specjalna kurtyna sceniczna.

27 lutego zaprezentowano pierwsze rezultaty projektu. Zorganizowano spotkanie dla rodziców i uczniów, które połączone było z wystawą prac plastycznych wykonanych przez uczniów uczestniczących w zajęciach koła plastycznego- "Barwy tęczy" oraz pokazem slajdów dokumentujących działania poszczególnych zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia i zdobyte umiejętności. W projekcie "Specjalna Szansa na Sukces" bierze udział 55 uczniów placówki oraz 16 pedagogów. Zakończenie projektu zaplanowano na czerwiec 2012 roku.

 

SP10

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here