Fundusz na Eko-Wystawie

0

Po raz piąty Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach objął patronatem organizowaną 12-13 maja w Pietrowicach Wielkich XII Eko – Wystawę pt: „Ciepło Przyjazne Środowisku".

W pierwszym dniu wystawy od 9.30 w sali konferencyjnej Centrum Społeczno – Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich, odbędzie się ogólnodostępna konferencję pn. „Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków – sposobem na ochronę środowiska”. Udział w niej zapowiedzieli samorządowcy, ekolodzy, specjaliści w zakresie gospodarki wodnej i wykorzystania w lokalnych uwarunkowaniach najnowocześniejszych technologii dla ochrony środowiska. 

- reklama -

 

Zaprezentowane zostaną szczegółowo programy pomocowe zarówno Wojewódzkiego jak i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska służące dofinansowaniu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, jako alternatywy dla gospodarki ściekowej na terenach o rozproszonej zabudowie. Zapowiedziano także interesujące prezentacje działania przydomowych oczyszczalni ścieków oraz korzyści z nich wynikających. 

 

Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich organizowana siłami lokalnych działaczy i pasjonatów, przerodziła się w dużą profesjonalną prezentację na stałe wpisującą się w kalendarz ważnych wydarzeń proekologicznych w regionie. 

 

Potwierdzeniem tego jest coroczna frekwencja – ok. 50 tysięcy zwiedzających z kilku powiatów Subregionu Zachodniego i z Czech oraz ok. 200 firm prezentujących na stoiskach swoją ofertę w zakresie budownictwa, ogrodnictwa i ekologicznych systemów grzewczych. 

 

Cała impreza odbywać się będzie w uruchomionych rok temu obiektach targowych, pozwalających na lepszą ekspozycję ofert oraz prezentację nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii proekologicznych możliwych do zastosowania w gospodarstwach domowych.

 

Wystawie towarzyszyć będą jak co roku pikniki, happeningi ekologiczne, koncerty gwiazd oraz pokazy sztucznych ogni.

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

 

——————————————————————————————————-

Polecamy także: Fundusz wesprze nowy ekowęgiel

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here