Mali studenci posłuchają o mięsożernych roślinach!

0

"Mięsożerne rośliny i ich zabójcza broń" – ten mrożący krew w żyłach wykład będą mogli wysłuchać mali studenci w ramach Uniwersytetu Dziecięcego działającego w Raciborskim Centrum Kultury.

Wykład poprowadzi dr Edyta Skierka, adiunkt Uniwersytetu Śląskiego z Katedry Geobotaniki i Ochrony Przyrody, doktor nauk biologicznych.

- reklama -

 

– Podczas tego wyjątkowego spotkania mali studenci dowiedzą się jak pomysłowe potrafią być mięsożerne rośliny i jakie rozwiązania techniczne stosują, by skutecznie łapać swoje ofiary. Kolorowe kaptury, wieczka, liście wabiące kropelkami nektaru, a nawet przemyślane zatrzaski – to podobno tylko niektóre z wynalazków drapieżnych roślin! – zdradza dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub.

 

Podczas wykładu będzie można również zobaczyć na własne oczy jak wyglądają mięsożerne rośliny, bo wykładowczyni przywiezie ze sobą do Raciborza żywe eksponaty.Spotkanie z biologią odbędzie się 12 maja o 11.00 w RCK przy ul. Chopina.

 

Uniwersytet dziecięcy pod egidą Raciborskiego Centrum Kultury działa już trzeci semestr. – Nauka może być zabawą – przekonuje dyrektor Wystub. Małych studentów nie zabraknie również na Juwenaliach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Na 16 maja od 9.00 do 14.00 szczególnie z myślą o dzieciach i ich rodzicach zaplanowano Festiwal Nauki. Będą m.in. gry i zabawy ogólnorozwojowe, konsultacje dla rodzin dzieci należących do spektrum autyzmu, badania logopedyczne, czy badanie ryzyka dysleksji u dzieci.  

 

/s/

—————————————————————————————————————————-

Polecamy również: NA TEMAT: Na co komu matura z matematyki? [WIDEO]

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here