Stop! Rakotwórczym snom

217

Co roku notuje się wzrost zachorowalności na raka płuc, schorzenia górnych dróg oddechowych albo alergię. Nie bez wpływu na taki stan rzeczy pozostaje również to, co wdychamy podczas snu.

Do sklepów trafia więcej tzw. chińszczyzny z tanimi i tandetnymi towarami. Żądni zysków producenci sprowadzają „niewiadomego pochodzenia” półprodukty i wkładają je do swych wyrobów jako sprawdzone i bezpieczne dla zdrowia. Zazwyczaj przy aranżacji naszej intymnej strefy domu – sypialni sugerujemy się funkcjonalnością umeblowania, kolorystyką i bieżącymi trendami. Starannie dobieramy ozdobne dodatki czy oświetlenie, co nadaje naszemu wypoczynkowi przyjemnego blasku. Jednak jak często zwróciliśmy uwagę na to na czym śpimy? Czy zdarzyło się Wam bez przyczyny wstawać z bólem głowy lub czuć się od rana zmęczonym, ociężałym, spuchniętym? Czy przy kupnie łóżka w którym spędzamy blisko 6-8 godzin dziennie, zastanawialiście się Państwo co jest w środku? Czy materac na którym śpimy jest atestowany i przebadany i nie wydziela żadnych trujących związków? Co zrobiliśmy aby ochronić w tej materii nasze dzieci, wnuki, rodzinę.? Czy pytaliśmy sprzedawcę z czego jest zbudowany oraz czy został wykonany zgodnie z wszelkimi normami?

- reklama -

Na większość pytań zapewne odpowiedź jest przecząca, co niestety, przekłada się na nasze zdrowie oraz dyskomfort sennego wypoczynku. Nasze ciało jest zrelaksowane, gdy kręgosłup przyjmuję literę S. Odpowiednio dobrany materac pełni funkcję profilaktyczną. Ma również działanie lecznicze, szczególnie w niektórych przypadkach schorzeń kręgosłupa, stawów kończyn górnych i dolnych czy układu ruchu.

W Raciborzu otwarto Salon Firmowy wiodącego producenta materacy w Europie i Polsce  M&K Foam KOŁO. Odwiedzając go, można osobiście przetestować materac oraz zasięgnąć fachowej rady personelu przy ulicy Nowa 1A (obok Domu Towarowego Bolko). Uzyskamy pomoc w doborze rodzaju materaca w stosunku do wagi ciała, schorzenia czy też indywidualnej preferencji. W ofercie są materace kieszonkowe (każda sprężyna usytuowana niezależnie od pozostałych), bonelowe (tradycyjne), termoelastyczne (pod wpływem temperatury rozszerzają się idealnie dopasowując się do ciała), lateksowe (wykonane na bazie naturalnego kauczuku nie przyswajające grzybów bądź bakterii,) piankowe (o różnych stopniach twardości i gęstości) oraz dla dzieci (wykonane z siateczki 3D zapewniająca doskonałą cyrkulację powietrza oraz ramką zapobiegającą zwichnięciu stopy dziecka). Do tego występujące w różnych ilościach stref czy stopni twardości. Występować mogą jako tradycyjne – pikowane, albo w rozpinanych i zdejmowanych pokrowcach, z przeznaczeniem do samodzielnego prania w domu w temperaturze do 60ºC. Najważniejsze jednak, że wszystkie materiały wykorzystane do produkcji materacy, np: sprężyny, lateks, kauczuk, pianka, owcza wełna, włosie końskie itp. oraz tekstylia z których wykonane są pokrowce posiadają stosowne atesty zdrowotne i mają właściwości antyalergiczne. Wykonane są z certyfikowanych materiałów wyprodukowanych zgodnie z polskimi czy obowiązującymi na terenie UE normami.  Nie wydzielają żadnych toksycznych bądź szkodliwych dla zdrowia związków.  Do tego ceny konkurencyjne.

 

Salon firmowy M&K Foam z Koła przy ulicy Nowej 1A w Raciborzu.

 

Aby sen stał się zdrowym wypoczynkiem oraz relaksacyjną przygodą można także zaopatrzyć się w stelaż z elektrycznie lub ręcznie regulowanym zagłówkiem czy podnóżkiem. Do tego można wybrać sobie łóżko – tapicerowane, z pojemnikami na pościel, szufladami, wbudowanymi regulowanymi stelażami. W ofercie szeroka gama materiałów obiciowych, rodzajów płyt meblowych, komód, szafek itp.

Na uwagę zasługuje również wielorakość profilowanych poduszek wykonanych z pianki termoelastycznej, żelu, kauczuku, lateksu itp.  Na stronie internetowej www.160×200.pl można zapoznać się z pełną i szczegółową ofertą M&K Foam z Koła. Natomiast odwiedzając Salon Firmowy przy ul. Nowej 1A nie tylko można skorzystać z licznych promocji lub rabatów, ale przede wszystkim jest szansa na Wstąpienie Do Klubu Dobrze Wyspanych- zgodnie z hasłem przewodnim producenta.
Poradnik

Jak właściwie kupować materac ?

Decydując się na kupno materaca, który ma nam zapewnić odpowiedni wypoczynek, relaks i komfort snu powinniśmy poświęcić mu nieco więcej uwagi. Nim wybierzemy się do sklepu musimy ustalić jak wiele funkcji ma spełniać materac i jakie wymiary nam odpowiadają. Pamiętajmy, że dla osoby dorosłej materac powinien być dłuższy o około 20 cm od jej wzrostu, a szerokość co najmniej 90 cm dla jednej osoby. Typowe rozmiary w jakich produkujemy materace to: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 200×200 cm, ale przyjmujemy, także zamówienia na nietypowe rozmiary a nawet kształty. Porównajmy konstrukcje materacy różnych producentów. Nie zawsze niska cena oznacza produkt gorszej jakości. Na komfort spania istotny wpływ ma rodzaj zastosowanych materiałów takich jak: pianka poliuretanowa, lateks czy sprężyny. Zapytajmy o certyfikaty na materiały użyte przy produkcji materaca. Materac wykonany ze złej jakości produktów odbije się na komforcie snu i jego trwałości oraz na naszym zdrowiu. Przy wyborze interesującego nas modelu nie kierujmy się tylko jego wyglądem, przetestujmy go jeszcze w sklepie. Na materacu powinniśmy się położyć (nigdy nie siadajmy), zwróćmy uwagę jak dostosowuje się do naszego położenia i kształtu ciała. Powierzchnia materaca powinna być równa i elastyczna, tak aby dokładnie podpierała każdą część ciała i pozwoliła pozostać kręgosłupowi w swoim naturalnym kształcie.

Charakterystyka materacy, jak się nie pogubić ?

Bogaty wybór rodzajów materacy może przyprawić o ból głowy, pierwszym kryterium wyboru jest wypełnienie (wkład) materaca, czyli to co znajduje się wewnątrz. Rodzaj wkładu materaca wpływa nie tylko na komfort snu, wypoczynek, ale również na nasze zdrowie. Wkład jest swoistym "podwoziem" materaca i to jego zadaniem jest zapewnić Twojemu kręgosłupowi odpowiednie ułożenie i podparcie.

Materace sprężynowe bonelowe
Sprężyny bonelowe znajdują zastosowanie od bardzo dawna w tapicerstwie. Sprężyny obłożone warstwą ochronną w postaci filcu, włókien kokosowych lub innych wypełniaczy, których zadaniem jest uniemożliwienie wydostania się sprężyny na zewnątrz. W zależności od rodzaju warstwy ochronnej materace mogą być twarde (kokos) lub miękkie (filc i pianka). Liczba zwojów sprężyny świadczy o sprężystości i grubości materaca. Im więcej zwojów tym materac grubszy i bardziej sprężysty. Przy wyborze materaca bonelowego zwróćmy uwagę na jakość i średnicę drutu, jakość powinna być potwierdzona certyfikatem ISO 9001
 
Materace sprężynowe kieszonkowe
Kieszonkowce lub materace woreczkowe bo takie funkcjonują nazwy to wciąż kategoria materacy sprężynowych, jednak w odróżnieniu od bonelowych sprężyny są o znacznie mniejszej średnicy w kształcie walca i umieszczone dodatkowo w specjalnych "kieszonkach" z tkaniny. Dzięki temu nie są połączone ze sobą i możliwa jest niezależna praca każdej ze sprężyn. Materac zyskuje na elastyczności i bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała śpiącego. Pamiętajmy im większa liczba sprężyn na m2 tym lepsza sprężystość i lepsze odwzorowanie kształtu ciała. Wkłady w materacach obłożone są piankami poliuretanowymi (tańsze ale mniej trwałe) lub lateksowymi droższe, ale trwalsze i o większej elastyczności.

Materace lateksowe
Lateks to zwulkanizowane mleczko kauczukowe, naturalny kauczuk jest mieszany z lateksem syntetycznym. Proporcje kauczuku naturalnego decydują o jakości materaca jednak nie możliwe jest aby wkład składał się całkowicie ze 100% naturalnego kauczuku. Najlepsze wkłady lateksowe to mieszanka lateksu naturalnego i lateksu syntetycznego. Do zalet lateksu należy jego wyjątkowo duża elastyczność, nie odkształca się pod wpływem ciężaru. Doskonale sprawdza się jako jeden materac dla dwojga osób. Materace z wkładem lateksowym świetnie współpracują z regulowanymi stelażami.
 
Materace termoelastyczne
Pianka wypełniająca taki rodzaj materacy potrafi reagować na ciepło ciała, pod wpływem temperatury osoby leżącej pianka wypełnia i odwzorowuje kształt ciała za sprawą miękkiej powierzchni. Efektem działania pianki jest mniejszy nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne podczas snu. Materace termoelastyczne podobnie jak lateksowe nadają się do zastosowania z stelażami regulowanymi.

Materac dla dziecka

Dla dzieci przeznaczone są materace o mniejszych wymiarach np. 70×140, ale należy się zastanowić czy nie lepiej kupić od razu "dorosłego" materaca. Dla najmniejszych milusińskich warto wyposażyć materac w nieprzepuszczający płynów ochraniacz, który oszczędzi nam kłopotów. Jednakże i tutaj nie możemy zapominać o podstawowej roli materaca, noworodek spędza w łóżku nawet kilkanaście godzin dziennie dlatego materacyk nie powinien być ani za miękki ani za twardy. Musi doskonale podpierać kręgosłup dziecka w każdej pozycji. Dla noworodków polecamy materac Amelka z ramką zapobiegającą zwichnięciu stopy dziecka. Materac ten zawiera specjalną siatkę 3D, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała noworodka. Budowa siatki 3D zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza.
 
Dobre rady

Zbyt twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała co powoduje, że naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem. Gdy śpimy na materacu zbyt miękkim zapadamy się a nasz kręgosłup będzie się wyginał co z kolei spowoduje bóle pleców i kręgosłupa. Dlatego ważnym jest dobranie materaca o odpowiedniej dla nas sprężystości. Do najtwardszych należą materace z wkładem płyty kokosowej. Do mitów należy twierdzenie, że materac im twardszy tym lepszy dla kręgosłupa. Strefy twardości w niektórych materacach posiadają wzmocnienia w strefie o zwiększonym nacisku (ramiona, biodra), tam gdzie ciało naciska z większą siłą materac nie zapada się zbyt mocno. Pamiętajmy, że dla osób o wzroście poniżej 160cm strefy w materacach nie będą odpowiednio rozłożone, zatem w takim przypadku nie kupujmy materaca wielostrefowego.

Znaczenie sprężystości punktowej rośnie w przypadku wyboru materaca dla dwojga, nawet w przypadku śpiących osób o znacznej różnicy wagi, osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Każda dodatkowa warstwa jak płyta kokosu, filc sprawia, że sprężystość punktowa maleje, dlatego wybierajmy w tym przypadku materac o dużej sprężystości punktowej. Pokrowce materacy w większości wykonane są z bawełny, która dobrze oddycha i wchłania wilgoć. Dla osób uczulonych na surowce naturalne przeznaczone są pokrowce antyalergiczne, wyposażone w zamek rozdzielny z możliwością prania. Pokrowce pikowane naturalną owczą wełną dają ciepło, ale nie nadają się do prania dlatego są one zazwyczaj na stałe zaszyte bez możliwości zdjęcia. Dla zwiększenia wygody i trwałości materaca możemy zaopatrzyć się w przekładkę lub ochraniacz. Wykonuje się je z pianki poliuretanowej ze zdejmowanym pokrowcem nadającym się do prania.

Użytkowanie, pranie, konserwacja materacy, stelaży i łóżek

By zachować trwałość materaca i zapobiec jego zniszczeniu podczas użytkowania należy stosować stelaże na listwach giętych z odpowiednim rozstawem listew zaproponowanych w naszej ofercie. Stelaże zapewniają prawidłowe podłoże, optymalną wentylację i podnoszą elastyczność materaca oraz jego żywotność.Materacy nie należy użytkować na innych stelażach (np. siatkowo-sprężynowych, z desek itp) ze względu na możliwość zniekształcenia wkładu. Materaca bez wyraźnego oznakowania o możliwości prania, nie należy czyścić chemicznie, prać na mokro lub czyścić przy pomocy pary wodnej. Materacy nie należy suszyć na słońcu, materac powinien być regularnie wietrzony, nie zalecamy przykrywania go narzutami w ciągu dnia. Na materace należy stosować prześcieradła, ochraniacze lub przekładki, ewentualne zabrudzenia należy czyścić wilgotną ściereczką. Montaż łóżka należy przeprowadzić ściśle według załączonej instrukcji, wszelkie własnoręczne modyfikacje konstrukcji łóżka mogą być przyczyną nie uwzględnienia ewentualnych reklamacji. Przy składaniu zamówień należy zwrócić uwagę na symbolikę kolorów, materiałów obiciowych i wybarwień, kolory produktów przedstawione na stronie internetowej lub w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych. Dzięki oferowanym materacom, zapewnicie sobie Państwo regenerujący i komfortowy sen. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dostarczać rozwiązania najwyższej jakości

Uwaga! Promocja!!
Dla każdego kupującego, który powoła się na powyższy artykuł, do końca maja 20% rabat na każdy materac

 

 

 

 

- reklama -

217 KOMENTARZE

  1. materac zamówiony, byłem ciekawy jaki jest komfort snu na piance termoelastycznej i dosłownie jestem w szoku. Po prostu obłędnie ! wstawać się nie chce. Kręgosłub nie boli. Kupować kupować kupować !

  2. z całą pewnością są bardzo konkurencyjni . ja nie miałem pojęcia jaki wybrać materac, porównywałem z innymi producentami. w Salonie na nowej dokładnie mi wytłumaczyli czym się różnią od siebie lateksowe kieszonkowe piankowe , udzielili kilku porad i informacji i wybrałem . nie żałuję. jest SUPER. śpię na lateksowym .

  3. mam od 4 lat materac ze sprężynami kieszeniowymi Venus MP i nie narzekam . warto poczytać o odpowiednim materacu zanim podejmiemy decyzję , gdzie i który kupić. jeśli nie mamy o tym pojęcia, to poradnik , który tu umieścili z całą pewnością się przyda. mogę polecić tą firmę!

  4. Ja od kilku lat mam materac z Koła, dokładnie taki: [url=http://www.materace-warszawa.pl/materace.html]http://www.materace-warszawa.pl/materace.html[/url] i nie mogę na niego narzekać. Co prawda na początku trochę się obawiałem czy to dobra decyzja żeby kupić materac przez internet ale nie żałuję.

  5. Moim zdaniem lepiej szukać materacy w specjalistycznych sklepach niż kupować je w popularnych sieciówkach. Ja swój znalazłam na [url=http://www.meblematerace.pl/category/dobre-materace/materace-termoelastyczne/]http://www.meblematerace.pl/category/dobre-materace/materace-termoelastyczne/[/url] i bardzo wygodnie mi się na nim wypoczywa.

  6. Salon Firmowy materace ZAPRASZA na ulicę Nową 1a w Raciborzu. Dla każdego Klienta , który złoży zamówienie w prezencie poduszka termoelastyczna, stelaż, łóżko lub pokrowiec GRATIS !!! Skorzystaj z promocji już dziś… !

  7. jakiś czas temu kupiliśmy w tym Salonie 4 materace,dla całej rodziny. Wszystkie sprężynowe. nie spodziewałem się tak szybkiej realizacji zamówienia,fachowej obslugi i co najwazniejsze niskich cen ! śpimy juz 2 m-ce na tych materacach i jest bardzo dobrze

  8. od dwóch lat się zastanawiałam nad wyborem odpowiedniego materaca. ze względu na kłopoty z kręgosłupem było naprawdę ciężko. po kilku wizytach w różnych salonach zdecydowałam się na materac z pianki termoelastycznej. muszę przyznać,że jest fantakstyczny. dbajcie o swoje zdrowie ! kolorowych snów.Nadia

  9. polska firma, nasz produkt,to najważniejsze. szczególnie to się teraz liczy widząc ,że coraz więcej chińszczyzny (itp) jest na rynku;.. Mój wybór to materac Venus Multi Pocket i pokrowiec kaszmir. Śmiało polecammmm

  10. uważam ,że ten poradnik jest naprawdę przydatny. przynajmniej dla tych, którzy chcą kupić odpowiedni materac do swojej sypialni ale kompletnie nie wiedzą jak się do tego zabrać. po lekturze artykułu zdecydowałam się na materac lateksowy 19 cm i pokrowiec ściągany do prania. polecam gorąco! Aga

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here