Policja podsumowała akcję „Pasy”

0

35 kontroli i 25 ujawnionych wykroczeń – tak przedstawia się bilans prowadzonej w piątek z wykorzystaniem całego specjalistycznego sprzętu policyjnej akcji, podczas której funkcjonariusze kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą w zapiętych pasach.

W dniu 11 maja 2012 roku na terenie województwa śląskiego jak również w Raciborzu zostały przeprowadzone po raz kolejny działania pod nazwą "Pasy". W ramach akcji dokonano wzmożonych kontroli drogowych, podczas których policjanci zwracali uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących jak i pasażerów oraz bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie działań został wykorzystany sprzęt specjalistyczny jakim dysponują raciborscy policjanci. Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali do kontroli 35 samochodów, w tym 27 to osobowe i 8 to pojazdy ciężarowe.

- reklama -

W trakcie kontroli funkcjonariusze ogółem ujawnili 25 wykroczeń w tym 22 wykroczenia polegające na niestosowaniu się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Planowane policyjne działania "Pasy" mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W związku z powyższym ponownie apelujemy do wszystkich kierowców aby stosowali się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa i jeździjmy bezpiecznie z wyobraźnią, a wtedy bezpiecznie dojedziemy do celu – podsumowuje oficer prasowy KPP Racibórz Edward Kowalczyk.

KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here