Elastyczny rękaw uszczelni wodociąg w Katowicach

0

Koszmar mieszkańców jednej z najstarszych dzielnic Katowic-Koszutki, którzy od kilku lat nękani są ciągłymi awariami wodociągu, wreszcie się zakończy. WFOŚiGW w Katowicach wsparł modernizację wodociągu.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągowemu SA preferencyjną pożyczkę do wysokości 806 tys. zł z przeznaczeniem na modernizację przeciekającego wodociągu biegnącego od ul. Ordona do ul. Chorzowskiej w katowickiej Koszutce.

- reklama -

 

 

 

 

Straty wody w tym miejscu wynosiły już ponad 1500 metrów sześciennych na dobę. W ubiegłym roku było tak źle, że kilkakrotnie wodę do picia trzeba było dostarczać mieszkańcom beczkowozami. Teraz to się zmieni. Główne prace przy renowacji wodociągu zakończone mają zostać 30 września.

 

Mimo, że roboty realizowane będą w centrum miasta, częściowo w jezdniach i chodnikach oraz przebiegać przez obszary zielone, nie spowodują dużych zniszczeń. Jak zapewniono, prowadzone będą przy minimalnych zakłóceniach w ruchu drogowym w mieście oraz w codziennym życiu okolicznych mieszkańców podczas prac instalacyjnych.

 

Umożliwi to specjalna bezwykopowa technologia z użyciem elastycznego rękawa z wykładziny z włókien nylonowych i poliestrowych, nasączonej żywicą termoutrwardzalną.

 

Renowacja ponad kilometra wodociągu polegać będzie na utworzeniu na jego wewnętrznej powierzchni wykładziny z rozciągniętego rękawa dopasowanego do kształtu naprawianego kanału. Wzmocni to pęknięcia i wypełni ubytki kanału oraz zapobiegnie stratom wody, które w wyniku realizacji tego zadania zostaną zmniejszone do minimalnego poziomu. Dzięki temu polepszy się także jakość wody dostarczanej mieszkańcom Katowic.

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

 

———————————————————————————————————–

Polecamy również: O przydomowych oczyszczalniach ścieków w Pietrowicach Wlk. [WIDEO]


O przydomowych oczyszczalniach ścieków w… opublikowane przez raciborz_com_pl


O przydomowych oczyszczalniach ścieków w… opublikowane przez raciborz_com_pl


O przydomowych oczyszczalniach ścieków w…  opublikowane przez raciborz_com_pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here