92 rocznica urodzin papieża

0

Wystawa plenerowa "Pielgrzymki Polskie" w Tworkowie oraz projekcja filmu "Szukałem was" w raciborskiej parafii NSPJ – w ten sposób Klub Inteligencji Katolickiej planuje uczcić 92. rocznicę urodzin papieża – Polaka.

Bł. Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach w skromnej rodzinie  Emilii i Karola z domu Kaczorowskich, Wojtyłów. Podczas chrztu w parafialnym kościele nadano Mu imię Karol na cześć ostatniego cesarza Austrii.

- reklama -

 

 

 

 

 

Karol zwany zdrobniale „Lolek” miał jeszcze siostrę Olgę która zmarła zaraz po porodzie oraz o 12 lat starszego brata Edmunda – lekarza. Rodzina utrzymywała się jedynie z pensji ojca, również Karola, który był urzędnikiem wojskowym. Gdy Karol Wojtyła miał 9 lat zmarła jego matka a trzy lata później  26 letni wówczas brat Edmund który w bielskim szpitalu zaraził się od pacjentki szkarlatyną.

 

Karol pozostał z chorym ojcem .Zamieszkali w suterenie na terenie Krakowa. Młody Karol podjął wówczas pracę w kamieniołomach na Zakrzówku w Zakładach Chemicznych SOLVAY.  Gdy 18 lutego 1941 roku wrócił z pracy do domu, ojciec już nie żył. Odtąd Karol Wojtyła musiał sobie sam radzić, uczęszczając na tajne komplety nauczania. Był to początek Jego drogi do kapłaństwa.

 

Dla uczczenia  92 rocznicy urodzin Bł. Jana Pawła II,  Klub Inteligencji Katolickiej w niedzielę 20 maja organizuje wokół kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie  plenerową wystawę fotograficzną Adama Bujaka „Pielgrzymki Polskie” w godz. 8.00 – 15.30.

 

Natomiast w poniedziałek 21 maja KIK zaprasza na projekcję nowego filmu pełnometrażowego „SZUKAŁEM  WAS” o godz. 19.00 w  Domu Parafialnym przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej.

 /K.N./

 

 

——————————————————

 

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here