Jubileusz Nowin Raciborskich – co jeszcze w ten weekend?

0

W Kuźni Raciborskiej odbędzie się poetycka majówka. W Wodzisławiu rozegrany zostanie turniej karate, a w Raciborzu odbędzie się finał plebiscytu Skarby Raciborszczyzny z okazji 20-lecia Nowin Raciborskich.

18 maja: Finisaż wystawy studentów w RCK

- reklama -

18 maja o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się finisaż wystawy studentów i wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawdowej w Raciborzu pt. "… w czasie". Prace studentów instytutu sztuki, które zostaną zaprezentowane na tej wystawie to prace malarskie, obecnego II roku, wykonane na plenerze w lipcu 2011 roku pod opieką dr Karoliny Stanieczek. Wstęp wolny.

18 maja: Spotkanie z Szymonem Hołownią w Rudach

Spotkanie z Szymonem Hołownią pt. "Chrześcijańska mentalność zwycięzcy" odbędzie się 18 maja o godzinie 17.30 w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Poprowadzą je Michał Loskot i ks. Jacek Orszulak. Podczas spotkania będzie można kupić książki Szymona Hołowni. Duża część spotkania, jak zapewniają organizatorzy, przeznaczona zostanie na pytania od publiczności.

19 maja: Poetycka majówka w Kuźni Raciborskiej

19 maja o godzinie 19.00 w Parku Dębina w Kuźni Raciborskiej odbędzie się majówka petycka "Przyjaciół nikt nie będzie wybierał" z udziałem Andrzeja Garczarka. Wystąpią także zespół Projekt 3D oraz Edyta i Piotr Rybakowie w spektaklu "Piosenki męża do żony".

20 maja: Finał plebiscytu Skarby Raciborszczyzny

20 maja na raciborskim Rynku odbędzie się piknik rodzinny Nowin Raciborskich. Podczas pikniku nastąpi ogłoszenie wyników w plebiscycie Skarby Raciborszczyzny. Program:

godz. 14.00 – Występ chóru żeńskiego Vivo
godz. 14.30 – Prezentacja grup tanecznych Raciborskiego Centrum Kultury – prowadzi Manuela Krzykała
godz. 15.00 – Koncert Leszek i Kornelia Filec
godz. 16.00 – Wręczenie nagród w plebiscycie Skarby Raciborszczyzny
godz. 17.00 – Poczęstunek od Nowin Raciborskich – kawa i urodzinowy tort (największy w historii cukierni Malcharczyka)
godz. 17.15 – Znane polskie przebje zaśpiewa zespół Coral
godz. 19.00 – koncert Teresy Werner
godz. 20.00 – Losowanie nagród głównych

20 maja: Turniej Karate o Puchar Prezydenta Wodzisławia

W niedzielę, 20 maja w godzinach od 9.00 – 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się V Turniej Karate o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. Wstęp wolny.

20 maja: Jarmark na Granicy w Chałupkach

20 maja od godziny 10.00 na terenie starego przejścia granicznego Chałupki-Bohumin odbędzie się kolejny Jarmark na Granicy. W tym roku dodatkową atrakcją Jarmarku będą pokazy rycerskie w parku zamkowym.

20 maja: Halina Kunicka w Raciborzu

W niedzielę, 20 maja w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 wystąpi Halina Kunicka, autorka takich przebojów jak "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Czumbalalajka", "Marionetka" czy "Gwiazda miłości". Artystce towarzyszyć będzie Czesław Majewski. Bilety na koncert w cenie 30 i 40 złotych.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here