Właściciel Rafako składa wniosek o upadłość

7

Zarządy PBG i Hydrobudowy podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej – podała grupa PBG w komunikacie. PBG to od ubiegłego roku właściciel pakietu większościowego udziałów w Rafako.

Trzy spółki z Grupy PBG tj. PBG, Hydrobudowa Polska oraz APRIVIA, podjęły decyzję o wystąpieniu do sądu o ochronę spółki, interesów wszystkich wierzycieli i swoich pracowników.

- reklama -

 

Uzasadnieniem dla podjęcia powyższych decyzji jest  przede wszystkim ochrona interesów wierzycieli, pracowników oraz akcjonariuszy ww. spółek, a także umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej spółek.

 

Od ubiegłego roku PBG S.A. prowadziło rozmowy z bankami finansującymi działalność Grupy PBG w sprawie refinansowania nabycia akcji spółki RAFAKO S.A., które zakończyły się wycofaniem banku z finansowania i koniecznością sfinansowania transakcji ze środków własnych i posiadanych limitów kredytowych. W dalszej kolejności, od kwietnia b.r., rozmowy dotyczyły pozyskania finansowania pomostowego oraz restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółek z Grupy PBG, w tym PBG S.A., HYDROBUDOWA POLSKA S.A. oraz APRIVIA S.A.  (Spółka informowała o tym w raporcie bieżącym numer 27/2012 z dnia 15 maja 2012 roku). W wyniku tych rozmów, w dniu 14 maja 2012 roku Grupa PBG, zawarła z bankami finansującymi jej działalność umowę w sprawie czasowego i warunkowego powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań (Spółka informowała o tym w raporcie bieżącym numer 28/2012 z dnia 15 maja 2012 roku) – czytamy w dzisiejszym komunikacie PBG.

 

Jak komentują serwisy ekonomiczne, grupa popadła w kłopoty w związku z realizacją budów autostrad i stadionów.  Aktualnie notowania PBG i Hydrobudowy na Giełdzie Papierów Wartościowych są zawieszone.

 

/ps/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Jurek Wiśniewski padł

    Rafakowcy Idźcie do domu, skończona
    walka. Świat się dowiedział, nic nie powiedział, Jurek Wiśniewski
    padł.

    Za zrujnowanie polskiej gospodarki powinny posypać się czerepy. Nie o take Polske walczyliśmy.

  2. I co teraz!??? Jest coraz gorzej,najlepiej zalać Racibórz wodą i po wszystkim!!Kurcze nie ma mieszkań,nie ma pracy ,nie ma dworca ,nic nie ma ,młodzież tez ucieka,bo tu juz nic ich nie trzyma,nic ich nie przyciąga!To jest istna tragedia!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here