Rafako pozywa Alstom, chce 347 mln zł

0

Rafako złożyło do Sądu Arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu pozew przeciw spółkom z grupy Alstom. Raciborska firma domaga się wypłacenia 347,04 mln zł oraz 4,28 mln euro.

Zarząd Rafako informuje o złożeniu 1 czerwca br. w Sądzie Arbitrażowym Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu wezwanie na arbitraż (pozew w postępowaniu arbitrażowym) przeciwko spółkom Alstom Power Systems GmbH oraz Alstom Power sp. z o.o. o zapłatę następujących kwot: a) 374.039.329,81 złotych, b) 4.276.450,61 euro, wynikających z roszczeń Emitenta wobec Alstom Power Systems GmbH oraz Alstom Power sp. z o.o. związanych z wykonywaniem umowy która zawarta została w związku z realizacją dla Elektrowni Bełchatów kontraktu na budowę "pod klucz" bloku energetycznego – głosi komunikat spółki.

- reklama -

Przedmiotem umowy między Rafako a spółkami Grupy Alstom było wspólne przygotowanie oferty przetargowej na realizację części kontraktu w postaci wyspy kotłowej i instalacji IOS, a także wspólna realizacja tej części kontraktu.

Przypomijmy, kilka dni wcześniej Alstom Power Systems GmbH pozwał Rafako do niemieckiego sądu o odszkodowanie 28,7 mln euro.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here