Chóry z Gliwic i Babic wystąpią w Bazylice w Rudach

0

W niedzielę, 21 października o godzinie 17.00 w Bazylice NMP w Rudach odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Muzyka w starym opactwie". Tym razem dla publiczności wystąpią chóry.

Podczas koncertu wystąpią Chór Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II st. w Gliwicach – Chór Parafii Świętej Anny w Babicach. Klaudia Romek – sopran; Brygida Tomala – pozytyw; Schola Parafii Świętego Józefa w Zawadzie Książęcej. Przygotowanie chórów: Waldemar Gałązka, Brygida Tomala, Mariola Brzoska.

- reklama -

 

Od maja do października 2012 roku w pocysterskim Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach rozbrzmiewać znów będzie muzyka dawnych i współczesnych mistrzów. A stanie się to, jak co roku, dzięki Festiwalowi „Muzyka w Starym Opactwie” organizowanemu przez Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach i Rzymskokatolicką Parafię w Rudach.

Rozpoczęty w maju 1996 roku Festiwal zaistnieje zatem już po raz siedemnasty. W dzisiejszych, trudnych dla kultury czasach, należy się szczególnie cieszyć z tego, że Festiwal trwa i gromadzi w słynnym sanktuarium liczne grono słuchaczy, którzy szukają w kulturze, sztuce, w muzyce czegoś niebanalnego, nietuzinkowego. Koncerty rudzkie wprowadzają ich w tajemnice muzyki od wieków towarzyszącej obrzędom kościelnym. To właśnie oni – coraz wierniejsi słuchacze oraz zaangażowani i rozumiejący wartość tego dzieła organizatorzy stanowią siłę napędową Festiwalu. Reszty dopełnia „genius loci” Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego, gdzie „być” oznacza oddychać tradycją wieków i pokoleń. 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here