Uczczą rocznicę śmierci księdza prałata Stefana Pieczki

3

19 czerwca mija 21 rocznica śmierci Stefana Pieczki, proboszcza parafii WNMP, dziekana rejonu i dekanatu raciborskiego, wielkiego, skromnego i aktywnego kapłana, zasłużonego dla ziemi raciborskiej i diecezji opolskiej.

 

- reklama -

Cierpiał i pracował, szczególnie w ostatnich latach swego życia, dotknięty nieuleczalną chorobą nowotworową. Na krótko przed śmiercią został przewieziony do klasztoru Annuntiata, gdzie pod troskliwą opieką Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego 19 czerwca o godz. 5.00 rano odszedł do Pana. Został pochowany na cmentarzu Jeruzalem, a w I rocznicę śmierci z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej przed kościołem farnym postawiono i odsłonięto pamiątkową tablicę. W następnych latach teren okalający kościół pod wezw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny uchwałą rady miasta został nazwany Jego imieniem. Przed kilku laty Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu wybrała ks. Pieczkę na swego patrona. Obecnie posiada sztandar z Jego wizerunkiem.

Członkowie i sympatycy KIK, którego był współzałożycielem i opiekunem duchowym, w rocznicę śmierci o godz. 18.00 zapraszają do klasztoru Annuntiata na eucharystię w intencji zmarłych ks. Stefana Pieczki i jego matki Heleny.


pieczka opublikowane przez raciborz_com_pl

/KN/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. To był wspaniały i mądry kapłan. Dobrze, iż Pan Niewrzoł i członkowie KIK jeszcze o nim pamiętają.Starsi parafianie też powinni przyjść na mszę do Annuntiata.Ks. Pieczka tyle dobrego zrobił dla parafii.

  2. Wczoraj wieczorem dowiedziałem się,że w kościele farnym 19.06.2012 o godzinie 18:00 też będzie Msza swięta za śp. księdza Pieczkę. Przyjedziemy jak co roku do klasztoru Annutiata.

  3. Wybierałam się jak co roku na Mszę rocznicową do Annuntiata,dokładnie w rocznicę śmiercijak co roku KIK organizuje od 21 lat,w miejscu
    gdzie odszedł do wieczności.Tymczasem w farnym kościele zamiast w niedzielę również zorganizowano po raz pierwszy w tym samym dniu?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here