Wspólnie świętowali 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 13

6

Absolwenci, uczniowie i pracownicy szkoły, samorządowcy, dyrektorzy szkół i zakładów pracy spotkali się w piątkowy poranek w Szkole Podstawowej nr 13, by wspólnie świętować jej 50-lecie. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 13 rozpoczęła się od odsłonięcia pamiątkowej tablicy na korytarzu szkolnym, którą ufundowała jedna z nauczycielek, Danuta Domin. Wspólnego odsłonięcia dokonali prezydent miasta Mirosław Lenk, dyrektor szkoły Bogusława Małek oraz właśnie Danuta Domin. Następnie gości zaproszono na salę gimnastyczną, gdzie czekał na nich program artystyczny przygotowany przez uczniów. 

- reklama -

 

 

Szkoła Podstawowa nr 13 powstała w 1962 roku. Wówczas w jednym z sierpniowych numerów Gazety Opolskiej napisano: "Młodzież szkolna Raciborza otrzyma we wrześniu nowy, piękny podarunek. Z dotacji państwowych wybudowano w tym mieście jeszcze jeden gmach szkolny. Nowa szkoła posiada 15 sal lekcyjnych, pracownie naukowe, świetlicę, czytelnię, bibliotekę oraz salę gimnastyczną". W pierwszej kronice szkolnej możemy znaleźć informację jak się to wszystko zaczęło: "Centralna uroczystość otwarcia nowego roku szkolnego w mieście odbyła się 3 września w nowej Szkole nr 13 przy ulicy Staszica". Wrzesień był miesiącem wytężonej pracy dla wszystkich pracowników szkoły. Zagospodarowano cały budynek i jego otoczenie. Uzupełniono brakujące sprzęty, a jednocześnie odbywały się normalne zajęcia lekcyjne. 

 

Jubileuszowi, jak to bywa przy takich okazjach, towarzyszyły wspomnienia i gratulacje.  – Trudno być obojętnym dla miejsca, w którym zostawiło się cząstkę siebie, cząstkę swojego życia. Człowiek jest wielki nie dlatego, że osiąga wielkie cele, ale przez drobne rzeczy dnia codziennego – mówiła dyrektor Bogusława Małek. – Szkoła przez lata zmieniała wizerunek. Dziś to szkoła na miarę 20 wieku – dodała. Uczestnicy jubileuszu dowiedzieli się także więcej na temat inwestycji, jakie w ostatnim czasie miały miejsce w szkole. Następnie dyrektor szkoły odebrała mnóstwo gratulacji i podziękowań.

 

/p/

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. A ja tu nigdzie, nie widzę Pana Henryka ROZMUSA ,dzieki Niemu przechodzilismy szkolenie na kartę rowerową, motorowerowa, gotowalismy , pieklismy, smażylismy, przygotowywalimy sałatki i kanapki, uczylismy się cerowac i przyszywac guziki. Obsługiwalismy wiertarki, szlifierki i tokarki.Naprawiał wszystko, kto cokolwiek przyniósł. Pózniej, aby dorobic do skromnej emerytury, był konserwatorem szkoły , dalej naprawiał i…malował, a to sale ,a to korytarze! No i szopki bożonarodzeniowe, to też Jego dzieło oraz pani Jasion, lipca i Pani Bobyk – pomysłdawczyni ! Razem z Panią Jasion realizował Jej wizje dekoracji swiątecznych!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here