Koncert „Spełnionych Marzeń” w Raciborskim Centrum Kultury

0

15 czerwca o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbył się koncert "Spełnionych Marzeń" (zdjęcia>>) i tym samym  ruszyła kolejna edycja festiwalu "Śląsk – kraina wielu kultur".

 
W tym roku przyjechało 7 zespołów z Turcji, Słowacji , Ukrainy i Czech. Oprócz gości zagranicznych we wczorajszym koncercie na scenie Raciborskiego Domu Kultury wystąpiły również nasze, dziecięce i młodzieżowe zespoły ze Stowarzyszenia „Źródło” zarówno mażoretki, tańca nowoczesnego i folklorystyczne. Popisy poszczególnych zespołów publiczność nagradzała mocnymi brawami. Koncert był bardzo udaną imprezą – można było usłyszeć w rozmowach uczestników opuszczających salę RCK.

Bogaty  program Międzynarodowych Spotkań Artystycznych prezentowany będzie w różnych miejscowościach ziemi raciborskiej. Oprócz wymienionych zespołów folklorystycznych z zagranicy oraz ze stowarzyszenia „Źródło” wystąpią również: Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, orkiestra dęta kopalni „Sośnica”, zespół DFK „Łęższczok” z Nędzy, grupa  „Strzechowianie” z  RCK, mażoretki z  Tworkowa, Nędzy, Długomiłowic, Marklowic i Kuźni Raciborskiej. Kulminacyjnym wydarzeniem spotkań będzie niedzielny udział we Mszy św. w kościele farnym o godz.10,30. Natomiast  o 15,15 zespoły w barwnym korowodzie przemaszerują z Pl. Długosza na dziedziniec zamku piastowskiego gdzie od godz. 16,00 do 19,00 odbędzie się wspólny koncert.

- reklama -

Program XII Międzynarodowych Spotkań Artystycznych jest bardzo obszerny i zakończy się w czwartek  21  czerwca  festynem ekologicznym od godz. 11,00 na raciborskim Rynku. Warto dodać, iż kolejna impreza o tak szerokim zasięgu jest niewątpliwie sukcesem organizacyjnym Stowarzyszenia  „Żródło„ na czele z prezesem Aldoną Krupa- Gawron.

/K.N./

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here