
Sandra Górska, uczennica klasy pływackiej, prezentuje wiersz swojego autorstwa.Raz mię wiersz męczyć zaczął
i z tej męki głośno płaczę.
Płaczę głośno, wniebogłosy
i z mej głowy rwę już włosy!
A w dodatku moi mili –
od tej chwili
muszę biegać wokół szkoły
i z powrotem,
aż zalewam się już potem.
Potem lekcje z angielskiego i z historii,
i z polskiego.
Muszę wkuwać daty, różne słówka,
aż paruje mi makówka.
Więc czym prędzej skok do wody –
kraul, grzbiet, żabka dla ochłody.
Nagle zmieniam się w motylka,
a pan Janusz krzyczy – chwilka!
Nie w motylka, lecz w delfinka!
Sandra Górska kl.4C





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)

