Zwycięzców wyłonili spośród 110 uczestników

0

700 zdjęć wykonanych przez 110 uczestników zgłoszonych zostało do tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego na fotografię (zdjęcia>), który tym razem odbył się pod hasłem "Pamiętajmy o ogrodach".

Konkurs w tym roku odbył się już po raz ósmy. Tym razem jego tematem przewodnim były ogrody. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie w obiektywie aparatu fotograficznego uchwycić piękno przyrody. Na konkurs zgłoszonych zostało blisko 700 zdjęć, które wykonało 110 uczestników. Na zdjęciach królował Rezerwat Przyrody Łężczok, Arboretum Bramy Morawskiej oraz Park im. Miasta Roth. Nie zabrakło także zdjęć ogródków działkowy, ogrodów przy domach prywatnych czy zdjęć zieleńców i parków znajdujących się poza granicami Polski. 

- reklama -

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w środę, 20 czerwca w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Podczas uroczystości podziękowano uczniom i nauczycielom za udział w konkursie. Szczególnie zaś podziękowano nauczycielce z Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych, Joannie Depcie – Ładak, która od samego początku bierze udział w konkursie i namawia do tego swoich uczniów. – Konkursem tym chcemy zachęcić młodych ludzi do odejścia od komputerów i wyjścia w teren. Chcemy pokazywać piękno raciborszczyzny, bo jest co pokazywać – mówił dyrektor ZSM, Sławomir Janowski.

 

 

 

– Fotografowanie jest naprawdę ciekawym zajęciem. Wy fotografujecie przyrodę, która ciągle się zmienia. Fotografujecie więc coś niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. Tym bardziej wasze prace są cenne – przyznał starosta Adam Hajduk. Jak mówią organizatorzy konkursu na pewno będzie on kontynuowany w latach kolejnych. Być może zmieniona zostanie jego forma. Mają również nadzieje, że prace wykonane przez uczestników będą mogły zostać zaprezentowane podczas wystawy na przykład na raciborskim zamku. – Bardzo chętnie. Od tego jest ten obiekt – przystał na propozycję starosta.

 

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego na fotografię

I miejsce – Sebastian Składny i Sebastian Bończyk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
I miejsce – Beniamin Malinowski z Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu
II miejsce – Sławomir Kustoś i Tomasz Urbas z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
III miejsce – Radosław Łazarski i Krystian Siwiec z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu

Wyróżnienie
– Ewa Ociepka z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu
– Dawid Kawik i Mariusz Konopka z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Karol Korecki z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Mateusz Piela i Tomasz Stanik z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Tomasz Fiutek i Andrzej Kozubski z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Daniel Długosz i Jakub Tul z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Igor Konopnicki i Kasia Sobkowiak z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu
– Wojciech Bugdol z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here