Straż miejska i pomoc społeczna przeniosą się na dworzec

15 mln zł – tyle ma kosztować remont obiektów raciborskiego dworca kolejowego. Po remoncie może znaleźć tam siedzibę kilka instytucji. Najbliżej są straż miejska, OPS i ZOPO, które borykają się z kłopotami lokalowymi.

Dziś prezydent Lenk po raz kolejny spotkał się z przedstawicielami PKP Dworce Kolejowe. Przedmiotem spotkania był zakres remontu raciborskiego dworca. Z kilku przedstawionych w lutym br. wariantów władze miasta najbardziej skłaniają się ku temu, by dworzec został wyremontowany przez PKP ze środków ministerstwa gospodarki, zaś część obiektów miasto zobowiązało się od kolei wydzierżawić.

- reklama -

– Stawki zaproponowane przez PKP mniej więcej odpowiadają naszym możliwościom finansowym i są zbliżone do obowiązujących w Raciborzu – poinformował Lenk radnych podczas sesji. Jakie instytucje mają szanse znaleźć lokum na dworcu? Te które najbardziej borykają się z kłopotami lokalowymi: straż miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Obsługi Placówek Oświatowych. Prezydent spotkał się już z ich szefami i uzyskał wstępną akceptację na zmianę lokalizacji. Następny krok należy do PKP, które musi zaakceptować warunki przystosowania pomieszczeń zgodnie z wymaganiami w/w instytucji.

PKP szacuje koszt remontu na 15 milionów złotych. Prezydent przyznaje, że suma ta znacznie przekracza możliwości finansowe miasta.

 

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A jaki interes ma gmina w tym aby remontować dworzec na który przyjeżdza może 10 pociągów na dobę ? Otuż Pan prezydent wyjawia pokątnie że chodowł będzie tam kolejną grupę urzedników w tym totalnych darmozjadów zwanych ztrażą miejską ( zaznaczam że nia zaplaciłem nigdy mandatu). Zbliżamy się w tym tuskolandzie do sytulacji Rzeczpospolitej szlacheckiej kiedy mawiało się że „szlachcic bez urzedu to jak pies bez ogona „.Kto na tę szarancze urzedniczą zapracuje te firmy sprzątające za pomocą kalek , firmy ochraniarskie z atrudniające tylko emertów, , ponieważ tylko takie sa atualne oferty wpracy w powiecie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here