
Slovan Bratysława, FC Bobruchanka (Białoruś) i Ekonomist (Czarnogóra) – to rywale RTP Unii Racibórz w rundzie eliminacyjnej kobiecej Ligi Mistrzów. Turniej zostanie rozegrany na Słowacji w terminie 11 – 16 sierpnia.
Zadowolenia z wyników losowania nie ukrywa Remigiusz Trawiński. – Trafiliśmy do wyrównanej grupy, ale wszystkie drużyny są w naszym zasięgu. Trzy zespoły – Slovan, Białorusinki i my, prezentują zbliżony poziom. Zespół z Czarnogóry jest w tym gronie outsiderem. Musimy wykorzystać okazję i bezwzględnie awansować.
Trener zadowolony jest również, że turniej odbędzie się na Słowacji. Raz ze względu na koszty, dwa – niedużą stosunkowo odległość. Właśnie mecz ze Slovanem powinien okazać się decydujący o awansie. Będzie to okazja do rewanżu za turniej z ubiegłego roku, kiedy to Slovan, zazwyczaj przez unitki niemiłosiernie ogrywany, postarał się o niespodziankę i zamknął raciborzankom drogę do elitarnych rozgrywek. – Tym razem Słowaczki będą miały handicap w postaci własnego boiska, ale drugi raz nie damy się ograć – kończy Trawiński.
Do 1/16 finału awansują tylko zwycięzcy i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.
pozostałe grupy:
Grupa 1: FC Zürich Frauen (SUI), Gintra Universitetas (LTU), WFC Pomurje (SVN)*, Ataşehir Belediyespor (TUR)
Grupa 2: FC NSA (BUL), BIIK (KAZ), ŽFK Spartak (SRB)*, Pärnu Jalgpalliklubi (EST)
Grupa 3: SU 1 ° Dezembro (POR), Olimpia Cluj-Napoca (ROU), Glentoran Belfast United (NIR), Birkirkara FC (MLT)*
Grupa 4: RTP Unia Racibórz (POL), FC Bobruchanka (BLR), ŠK Slovan Bratislava (SVK)*, Ekonomist (MNE)
Grupa 5: WFC SFK 2000 Sarajevo (BIH)*, ASA Tel-Aviv FC (ISR), Peamount United (IRL), Cardiff Met LAFC (WAL)
Grupa 6: Apollon LFC (CYP)*, WFC Kharkiv (UKR), KÍ Klaksvík (FRO), Ada Velipoje (ALB)
Grupa 7: FC PAOK (GRE), MTK Hungária FC (HUN), ZNK Nase Taksi-SNT 2010 (MKD)*, SKONTO FK (LVA)
Grupa 8: Glasgow City LFC (SCO), PK-35 Vantaa (FIN)*, WFC Osijek (CRO), FC Noroc Nimoreni (MDA)
* gospodarze turniejów eliminacyjnych
/ps/





![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)

![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Zawodnicy Łamatora z medalami Pucharu Polski Południowej ADCC [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lamator-raciborz.jpg)



![Powiatowe eliminacje Małego OKR w Raciborzu. Najlepsi wystąpią w Katowicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-recytatorski-maly-okr.jpg)
![Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii [ZDJĘCIA] Magiczna noc w raciborskiej bibliotece. Dzieci przeniosły się do Narnii](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-andersenem-biblioteka.jpg)
![Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu [ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie bibliotekarzy w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/biblioteka-nie-ogranicza.jpg)
![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









