Questing otwiera Morawskie Wrota

  0

  Questing jak mówią znawcy przedmiotu, jest  to „Metoda odkrywania dziedzictwa miejsca polegająca na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

  Turystykę w każdym miejscu można uatrakcyjniać i wypromować poprzez wprowadzenie questingu,  w którym  turysta  na początku dostaje mapkę i opis, czyli zapisane prozą lub wierszem zadanie do zrealizowania. Wędruje zgodnie z instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Tym sposobem dociera do miejsc, tajemnic, legend, ciekawych zjawisk przyrodniczych, które nie są opisane w żadnym przewodniku.  

  - reklama -

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota pod kierunkiem trenera przygotowało pierwszy Quest pod nazwą „Odkryj Meandry na nowo”, który z pewnością uatrakcyjni obszar Granicznych Meandrów Odry, chroniony Naturą 2000. Quest ten fascynuje nie tylko dzięki faunie i florze, ale też ze względu na same meandry, które można rozumieć tu dwojako – jako formy koryta rzeki, ale też skomplikowany i często trudny do zrozumienia bieg wydarzeń. Wkraczając na ścieżkę przygody odkryć można losy tutejszej ludności, która ze względu na historię tego miejsca mogłaby zatracić swoją narodową przynależność. Granica Polski jest tu płynna, a na przestrzeni lat tereny te znajdowały się pod władaniem różnych państw – mówi Łukasz Wilczyński z portalu Questing.pl

  Pierwszy, nie oznacza ostatni, bo rozpoczynamy opracowanie co najmniej dalszych pięciu questów  a w Gorzycach też powstaje jeden.  Cykl pod nazwą „Questing otwiera Morawskie Wrota” to kolejny krok w kierunku uatrakcyjnienia przepięknych i cennych obszarów gmin Godów, Gorzyce, Krzyżanowice, czasami nie docenianych przez mieszkańców i turystów.

  Quest można pobrać i wydrukować ze stron www.turystyczne.morawskie-wrota.pl; www.questing.pl; www.morawskie-wrota.pl; można go również otrzymać w Zamku w Chałupkach gdzie się zaczyna trasa, w punktach informacji turystycznej lub w biurze LGD Morawskie Wrota (Basen Nautica).

   

  Lucyna Gajda

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here