Projekt „Żyj – rozmawiaj – migaj” już na półmetku

0

Od czerwca w Raciborzu trwają spotkania młodzieży w ramach projektu "Live – talk – sign! – integracja młodzieży słyszącej i niesłyszącej" zainicjowanej przez Nieformalną Grupę Młodzieży Homo Civilis.

Młodzież spotyka się co najmniej raz w tygodniu, razem uczą się, bawią i wspólnie planują kolejne działania i spotkania. Na każdych zajęciach można znaleźć coś dla ducha – nauka języka migowego czy dyskusje na tematy dotykające uczestników, ale i dla ciała – wspólne gry sportowe integrują grupę, rozwijają współpracę zespołową i kondycję młodzieży. Na sierpień zaplanowane zostały warsztaty artystyczne z tworzenia witraży. Różnorodność uczestników, zarówno pod względem wieku, jak i zainteresowań sprawia, że grupa tworzy bardzo ciekawy ale i zgrany zespół. Już teraz uczestnicy pracują nad przygotowaniami do wrześniowego festiwalu – "Sine Dictu – Bez słowa”, który odbędzie się na Zamku Piastowskim. Obecnie harmonogram festiwalu owiany jest tajemnicą, ale inicjatorzy projektu zapewniają, że niebawem podają szczegóły wydarzenia.

- reklama -

Inicjatywa podjęta przez członków grupy Homo Civilis ma na celu zintegrowanie osób niesłyszących i słyszących. Projekt jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here