PWSZ będzie współpracowała z uniwersytetem w Opawie

0

– Współpraca między uczelniami wyższymi to obok gospodarki najważniejszy element współpracy Raciborza z Opawą – tak prezydent Mirosław Lenk komentuje podpisanie umowy między PWSZ a Uniwersytetem Śląskim w Opawie.

 

- reklama -

 

 

 

Dziś na Zamku Piastowskim podpisano umowę o współpracy pomiędzy raciborską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową a Uniwersytetem Śląskim w Opawie. Podpisy pod dokumentem złożyli rektorzy obydwu uczelni, prof. Michał Szepelawy i prof. Rudolf Žáček. Parafowanie umowy to sformalizowanie współpracy, która na wielu płaszczyznach trwa już od dłuższego czasu – poinformowali na wstępie.

W uroczystości wzięli również przedstawiciele władz obydwu zaprzyjaźnionych miast: prezydent Mirosław Lenk wraz z zastępcami, wicestarosta Andrzej Chroboczek oraz primátor Opawy Zdeněk Jirásek. – Partnerstwo między naszymi miastami opiera się głównie na współpracy gospodarczej i między wyższymi uczelniami – stwierdził prezydent Lenk wyrażając zadowolenie z kolejnej sformalizowanej umowy zagranicznej pomiędzy instytucjami.

Jak będzie przebiegać współpraca? Jak stwierdził prof. Szepelawy, jej wymiernym efektem mają być wymiany naukowe, staże i wspólne publikacje, a dla młodzieży głównie wspólne projekt artystyczne i sportowe. – Chcemy, aby to była żywa współpraca, a nie tylko na papierze – zadeklarował rektor PWSZ.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here