RTP Unia Racibórz gromi AZS UJ Kraków 10:0

Mistrzynie Polski, które przygotowują się do startu w eliminacjach Ligi Mistrzyń rozegrały kolejny mecz kontrolny (zdjęcia>>). Tym razem ich przeciwnikiem był tegoroczny beniaminek Ekstraligi, AZS UJ Kraków.Mimo, że unitki zagrały prosto z marszu po przyjeździe z obozu przygotowawczego w Szymocicach nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. RTP Unia pokonała ostatecznie akademiczki z Krakowa aż 10:0. W pierwszej połowie nasz zespół stworzył mnóstwo bardzo ciekawych sytuacji z których padło gro bramek. Przy nieco lepszej skuteczności już do przerwy wynik mógł być dwucyfrowy. Gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie krakowianek, które nie potrafiły znaleźć antidotum na szybką i kombinacyjną grę raciborskiej Unii. W drugiej połowie nasza drużyna  rozluźniona wysokim prowadzeniem nieco spuściła z tonu. Kolejne bramki padły dopiero w samej końcówce, choć trzeba przyznać, że również w drugiej odsłonie Unia stworzyła multum dogodnych sytuacji, ale niestety szwankowała skuteczność. Z powodu drobnych dolegliwości nie zagrały Daria Antończyk, Ivana Bojdova i Natasza Górnicka. Dużo gorzej wygląda sytuacja Anny Żelazko, która na jednym z ostatnich treningów w Szymocicach nabawiła się urazu stawu kolanowego. Jej przerwa w grze może potrwać nawet kilka tygodni.  Z kolei Dorota Wilk wystąpiła gościnnie w drużynie z Krakowa.

RTP Unia Racibórz – AZS UJ Kraków 10:0( 8;0), bramki dla Unii: Chinasa – 3 ( 5, 11 i 42 min.), Agata Tarczyńska – 2 ( 20 i 37 min.), Patrycja Pożerska ( 27 min.), Marta Mika ( 35 min.), Natalia Chudzik – 2 ( 75 i 81 min.), samobójcza ( 30 min.)

RTP Unia: Marlena Janeczek – Hanna Konsek( od 46 min. Aleksandra Sosnowska), Alicja Pawlak, Donata Leśnik – Patrycja Pożerska, Marta Mika, Natalia Chudzik, Katarina Istokova( od 36 min. Karolina Wieczorek), Katarzyna Krupa( od 46 min. Dominika Syrokova) – Agata Tarczyńska( od 46 min. Dżesika Jaszek), Chinasa( od 46 min. Patrycja Wiśniewska)