
Miasto Racibórz organizuje zbiórkę opakowań po środkach ochrony roślin i nawozach w wyznaczonych punktach dzielnic miasta. Akcja kierowana jest do wszystkich mieszkańców, a w szczególności do rolników.
Zbiórka odbędzie się w poszczególnych dzielnicach w terminie od 8 do 17 sierpnia 2012r. Akcja zbiórki ma na celu wysegregowanie ze strumienia odpadów jak największej ilości i właściwe zagospodarowanie odpadów o charakterze niebezpiecznym. Skierowana jest do wszystkich mieszkańców Raciborza, pozostających w posiadaniu odpadów opakowaniowych po środkach ochrony roślin i nawozach. Zbiórka odpadów jest nieodpłatna i odbędzie się wg harmonogramu:
Sudół 8 sierpnia, 8.00 – 11.00, Pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ul. Korczaka i Czynu Społecznego
Studzienna, 9 sierpnia, 8.00 – 11.00, Obok stadionu od strony ul. Urbana
Markowice, 10 sierpnia, 8.00 – 11.00, Pętla autobusowa przy ul. Gliwickiej
Brzezie, 13 sierpnia, 8.00 – 11.00, Na parkingu obok cmentarza przy ul. kpt. Serafina Myśliwca
Ocice 14 sierpnia, 8.00 – 11.00, Pętla autobusowa przy ul. Wiejskiej
Miedonia, 16 sierpnia, 8.00 – 11.00, Przy ul. Podmiejskiej na wysokości ul. Sempołowskiej
Stara Wieś, 17 sierpnia, 800 – 1100, Skrzyżowanie ulic Gdyńskiej i Wodnej (Stara brama)
Ostróg, Płonia, 17 sierpnia, 8.00 – 14.00, Baza PK Sp. z o.o., przy ul. Adamczyka 10
Akcja realizowana jest przez Urząd Miasta Racibórz. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pok. 201-203 tel.: 32 755 07 75
/ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









