Czy rowerzyści przejadą bezpiecznie przez Rybnicką?

Ruszyła urzędnicza machina w sprawie wytyczenia przejazdu dla rowerzystów w newralgicznym miejscu.

Póki co, rowerzyści korzystający ze ścieżek rowerowych wytyczonych na raciborskich wałach przeciwpowodziowych muszą przejeżdżać przez ruchliwą ul. Rybnicką przy moście.

- reklama -

 

Natężenie ruchu w tym miejscu skutkuje uciążliwym dla rowerzystów czekaniem na "okazję". Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie, jakie to frustrujące i niebezpieczne. Wkrótce ma się to zmienić.

 

 

 

 

 

Dziś zapada decyzja w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego – budowy ścieżki rowerowej pod mostem przy ul. Rybnickiej. Zostanie ona przekazana inwestorowi, który z kolei zgłosi się do Starostwa Powiatowego o wydanie decyzji na budowę. Po ogłoszeniu przetargu i wyborze wykonawcy, ruszą prace.

 

Droga do powstania bezpiecznego przejazdu jest więc jeszcze daleka. Może w następnym sezonie miłośnicy dwóch kółek będą mogli korzystać ze ścieżki rowerowej bezproblemowo? Oby jak najprędzej.

 

/żet/

 

————————————————————-

Reklama:

 

Pierwszy domowy żłobek powstał w Markowicach

      W Raciborzu przy ulicy Plebiscytowej 14b (Markowice) powstał pierwszy, domowy, mały i kameralny żłobek "Iskierka". Opiekę już od września może tam znaleźć nawet 15 dzieci. Zobacz zdjęcia>>

    Piękne, spokojne i bezpieczne miejsce z dala od ruchliwych ulic i miejskiego hałasu, z piękną panoramą Raciborza. Opieka medyczna nad dziećmi sprawowana przez doświadczoną pielęgniarkę oraz zajęcia prowadzone przez wykwalifikowane nauczycielki i opiekunki. Nad pracą żłobka czuwać będzie jego założycielka – doświadczona nauczycielka i wieloletnia dyrektorka szkoły podstawowej. Żłobek rozpocznie pracę od 1 września 2012 r. ale już dziś zaprasza do odwiedzin i zapisów. Czytaj więcej>>

Więcej informacji także na stronie internetowej www.zlobekiskierka.pl i pod numerem telefonu 507 108 915.

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here