RTP Unia gromi w kolejnym meczu eliminacji Ligi Mistrzyń

Piłkarki RTP Unii Racibórz wygrały swój drugi mecz w turnieju kwalifikacyjnym UEFA Women's Champions League. Unitki wysoko pokonały Ekonomist z Czarnogóry 7:1.

Pierwsza połowa przebiegała całkowicie pod dyktando unitek, które co rusz stwarzały zagrożenie pod bramką rywalek. Swoją przewagę raciborzanki udokumentowały trzema trafieniami: w 18 minucie rozpoczęła Patrycja Pożerska, dwie minuty późnej podwyższyła Istokova, na 3:0 trafiła w 25 minucie niezawodna Chinasa, wynik ustaliła tuż przed przerwą Pożerska.

W drugiej połowie raciborzanki dołożyły trzy kolejne trafienia. Na listę strzelców wpisały się Sykorova (52 minuta) oraz dwukrotnie Chinasa (58 i 71). Rywalki stać było tylko na honorowe trafienie w 89 minucie.

W ostatnim meczu unitki zagrają 16 sierpnia z mistrzyniami Białorusi, drużyną FC Bobruichanka i będzie to spotkanie o zwycięstwo w grupie. Białorusinki w pierwszym meczu pokonały dzisiejsze rywalki RTP Unii 5:1, dziś przegrały ze Slovanem Bratysława 3:2. To daje Unii bardzo komfortową sytuację, gdyż tylko bardzo wysoka porażka może sprawić, że raciborzanki nie awansują do 1/16 finału rozgrywek.

RTP Unia Racibórz – ŽFK Ekonomist Nikšić 7:1 (4:0)