Szesnastolatek rozstrzelał Unię Racibórz

0

Prawdziwej klęski doznali piłkarze KP Unii Racibórz w drugiej kolejce śląskiej IV ligi. Unici polegli w Jastrzębiu z tamtejszym GKS-em 8:0, a katem raciborzan został 16-letni Patryk Dudziński, który w 20 minut strzelił im 6 goli!

Prawdziwego pogromu doznali piłkarze Unii w Jastrzębiu, choć po pierwszej połowie minimalnie przegranej połowie nic takiego się nie zapowiadało. Już w 7 minucie Unia straciła bramkę, gdyż po rzucie rożnym bohater tego spotkania Patryk Dudziński dokładnie centruje do niepilnowanego Wrany, który z bliska celnie główkuje. Potem gospodarzom albo brakuje precyzji przy strzałach, albo skutecznie interweniuje Kubów. W 23 minucie Kapinos ucieka obrońcom i w polu karnym zostaje ścięty, a sędzia pokazuje rzut rożny, dość kontrowersyjna to była decyzja. Mocny strzał z rzutu wolnego Wrany na róg odbija Kubów, a po indywidualnej akcji Dudzińskiego w której swobodnie ogrywa obrońców i wykłada piłkę go Gryta, ale ten ostatni strzela ponad bramkę choć miał do niej zaledwie kilka metrów. Jadach trafia w boczną siatkę, a Szałkowski oddaje anemiczny strzał wprost w bramkarza. Kolejne akcje gospodarzy nie kończą się bramkami, bo albo brakuje precyzji, albo na posterunku jest bramkarz Unii.

- reklama -

 

Po zmianie stron już pierwsza akcja gospodarzy kończy się podaniem Gorzały do wbiegającego w pole karne Jadacha, a ten strzela obok wybiegającego z bramki Kubowa i mamy 2-0. Niestety potem było już tylko gorzej, bo z każdą minutą ataki GKS-u były coraz groźniejsze, a gra unitów kompletnie się rozsypała.

 

Kolejne bramki strzela tylko jeden zawodnik – szesnastoletni Patryk Dudziński. Najpierw po podaniu Jadacha z bliska pokonuje bramkarza, a potem Unia musi grać w 10, bo po faulu w środkowej strefie boiska po raz drugi żółtą kartę otrzymuje Łukasz Ploch i musi opuścić boisko. Po tym zdarzeniu gra obronna Unii wyglądała jeszcze gorzej i w efekcie każdy kontakt z piłka Dudzińskiego w polu karnym kończył się celnym trafieniem, a obrońcy Unii jeszcze długo powinni się wstydzić za styl w jakim byli ogrywani przez młodziaka z Jastrzębia.

 

Skończyło się na 8-0, a mogło być jeszcze gorzej. Czy w kolejnych meczach będzie lepiej?

IV Liga grupa II

15 sierpnia 2012 (środa) godz. 17.00 Jastrzębie stadion ul. Harcerska 14b

GKS 1962 Jastrzębie – Unia Racibórz 8:0 (1:0)

1:0 Mateusz Wrana '7, 2:0 Kamil Jadach '46, 3:0 Patryk Dudziński '57, 4:0 Patryk Dudziński '66, 5:0 Patryk Dudziński '71, 6:0 Patryk Dudziński '73, 7:0 Patryk Dudziński '77, 8:0 Patryk Dudziński '79

Żółte kartki: Zychma
Czerwona kartka :Ploch (62) po 2 żółtych

Sędzia:Krzysztof Myrmus-Skoczów

GKS: Mateusz Deege (68 Grzegorz Drazik),Tomasz Lorenc, Mateusz Wrana, Piotr Pacholski, Tomasz Kocerba, Kamil Gorzała, Adrian Kopacz (81 Daniel Dobrowolski), Artur Mościcki, Patryk Dudziński, Kamil Jadach(75 Kamil Duda), Paweł Gryta (56 Mateusz Piekarski).

Unia: Szymon Kubów, Dawid Zychma, Łukasz Ploch, Rafał Ciuberek, Artur Kurasz, Jacek Selera (46 Mirosław Pniewski), Roman Kowalczyk, Patryk Podstawka (61 Tomasz Adamczyk), Damian Gawryluk (46 Mateusz Grzesik), Kamil Szałkowski (71 Michał Pytlik), Sebastian Kapinos.

 

Po dwóch kolejkach unici z zerowym dorobkiem punktowym i stosunkiem goli 1-10 zajmują 15. miejsce w tabeli 2. grupy śląskiej IV ligi.

W 2. kolejce padły następujące wyniki:

Polonia Marklowice 1-2 Iskra Pszczyna    
Drzewiarz Jasienica 0-2 Rekord Bielsko-Biała
AKS Mikołów 2-1 Czarni-Góral Żywiec
Gwarek Ornontowice 4-2 GKS II Katowice
Nadwiślan Góra 2-1 GTS Bojszowy
Jedność 32 Przyszowice 6-1 MRKS Czechowice-Dziedzice
GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)     8-0 Unia Racibórz 

 

źródło: kpunia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here