Jak się mają największe, miejskie inwestycje?

0

Remonty dróg, parku, targowiska, ale przede wszystkim budowa krytej pływalni przy ul. Zamkowej – to najważniejsze inwestycje jakie realizuje właśnie raciborski magistrat. Na jakim są etapie?

Budowany aquapark jest przedsięwzięciem najkosztowniejszym. Całkowity koszt to 30 mln zł, w tym roku magistrat wyda na jego realizację 11 mln zł. Roboty idą zgodnie z planem, późną jesienią obiekt powinien już stać w pełnym gabarycie. – Przyjęło się obiegowo, że gmina buduje pływalnię z kredytu. Nie, na inwestycję wzięliśmy 12 mln zł kredytu, resztę kosztów chcemy pokryć ze środków własnych – podkreśla prezydent Mirosław Lenk.

- reklama -

W planie inwestycyjnym nie zabrakło także dróg. – W tym roku udało się już zakończyć ulicę Sudecką, w tej chwili realizujemy remont ulicy Fabrycznej, to taki ukłon w stronę i mieszkańców i zakładu Carbon. Droga powinna być gotowa przed końcem listopada, wykonana w dobrej technologii, uwzględniając transport ciężki – podkreśla prezydent Lenk. Poza ul. Fabryczną remont zaplanowano również m.in. na ul. Markowickiej, łącznie z parkingiem przy Arboretum Bramy Morawskiej oraz miejscami postojowymi wzdłuż basenu, remont nawierzchni zrealizowano też m.in. na ul. Londzina i Wysokiej. Prowadzone są inwestycje drogowe na ulicach: Markowickiej, Księżycowej, Odrodzenia, Wygonowej, a także na gminnych drogach osiedlowych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych.

– Modernizacja czeka również miejskie targowisko, wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg, w pierwszym zaproponowano nam zbyt wysoką cenę. Zostanie tam poprawione zadaszenie straganów oraz część prac w hali targowej – wyjaśnia prezydent Mirosław Lenk. Jeszcze w tym roku, mimo unieważnionego pierwszego przetargu, mają zostać przeprowadzone prace na Skwerze Kresowian, który zyska nowe alejki, placyk i małą architekturę.

oprac.p

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here