
Kolejne zajęcia w ramach Europejskiego Lata w Bibliotece w całości poprowadziła Katarzyna Siara – Moc, nauczycielka języka angielskiego w ZSP 2 w Ocicach. Zobacz zdjęcia – dzień angielski w bibliotece.
Mimo trwających jeszcze wakacji pani Kasia udzieliła dzieciom prawdziwej lekcji dotyczącej Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trzeba przyznać, że bez strachu odpowiadały na pytania, choć niektóre z nich zadawane były po angielsku. Od teraz wiedzą, co oznaczają krzyże na fladze Wielkiej Brytanii i kto jest patronem Irlandii. Dowiedziały się, że Oxford jest najstarszym uniwersytetem anglojęzycznym na świecie, w Irlandii okna otwierają się na zewnątrz a w nasze Ostatki mieszkańcy Zielonej Wyspy jedzą puszyste pancakes (naleśniki).

Podczas gdy jedna grupa dzieci bawiła się m.in. w przebojowe „Wiewiórki do dziupli”, pozostałe dzieci uczyły się wierszyka i piosenki w języku angielskim. Nie mogło zabraknąć głośnego czytania – przygody Arielki w oryginale wspólnymi siłami przeczytaliśmy do końca. A potem składały papierowe modele wieży zegarowej Big Ben i piętrowych autobusów tak charakterystycznych dla londyńskiej ulicy. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i wszyscy mogli zasiąść do tradycyjnej herbatki i ciasteczek. Co prawda wskazówki na zegarze pokazywały dopiero godzinę 14.00 ale i tak wszyscy poczuli się jakby to było five o`clock.
/p/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




