Seniorzy z Krzyżanowic pojadą do Chorzowa

0

Zbliża się Kongres Obywatel Senior w Chorzowie, w którym udział wezmą również seniorzy zamieszkujący w gminie Krzyżanowice. Podczas kongresu poruszone zostaną kwestie ważne dla osób starszych.

W dniach 17 – 19 września w Chorzowie odbędzie się Kongres Obywatel Senior organizowany przez Park Śląski w Chorzowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego i Parkową Akademię Wolontariatu.

- reklama -

 

W czasie kongresu zostaną poruszone tematy ważne dla seniorów. Odbędzie się dyskusja na temat aktywizacji seniorów i ich godnego życia. Organizatorzy pragną również kształtować wiedzę o roli, wartości i potencjale osób starszych. Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń w sferze przygotowania do starości i aktywizacji seniorów.

 

Przedsięwzięcie wspiera gmina Krzyżanowice , której seniorzy pojadą 17 września na rozpoczęcie Kongresu do Parku Śląskiego. 18 września w Chałupkach będzie miał miejsce panel dyskusyjny pt. "Transgraniczny Trójkąt Senioralny – goście z Czech, Niemiec i Polski dyskutować będą o problemach seniorów w miejscowościach przygranicznych i sposobach ich rozwiązywania". Po dyskusji odbędą się zajęcia z Nordic Walkingu, spływ kajakowy i rajd rowerowy przez Graniczne Meandry Odry.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach (pok.21) lub pod numerem telefonu (32) 419 40 50 w. 131.

 

źródło: krzyzanowice.pl

/oprac. żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here