Gminne inwestycje w Rudniku i plany na przyszłość

0

"Dużo zadań zostało wykonanych, niemniej wiele jest jeszcze do zrobienia. Mamy nadzieję, iż realizacja zadań inwestycyjnych przyczyni się do podniesienia komfortu życia mieszkańców gminy" –  przekonują władze gminy Rudnik. Gmina Rudnik podsumowała wydatki za 1. półrocze 2012 roku. W tym czasie gminie udało się wykonać szereg inwestycji, jednakże jak same władze zaznaczają, wiele jeszcze czeka na realizację. Gmina wydała setki tysięcy złotych na realizację zadań z zakresu drogownictwa, ochrony zdrowia, a także poprawy infrastruktury lokalnej.

W samym Rudniku – historycznej części wsi – udało się zakończyć trwającą od lat budowę kanalizacji sanitarnej i wyremontować drogi uszkodzone przy okazji budowy. Ponadto w jednostkach OSP w Rudniku zakupiono i zamontowano 8 syren głośnomówiących w ramach realizacji programu Euroregionu Silesia na kwotę niemalże 115 tys. zł.

- reklama -

Ponięcice doczekały się modernizacji ulicy Łąkowej, co kosztowało 274 tys zł. Zakończono warty 52,5 tys. zł. II etap modernizacji ulicy Wiosennej w Szonowicach. Barierek za 80 tys. zł doczekał się ciek w Ligocie Książęcej, z czego połowę środków wyłożył Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Przy świetlicy w Ligocie Książęcej powstał również plac parkingowy. Podobnej inwestycji doczekał się Strzybnik. Oprócz tego wykonano drogi dojazdowe i place postojowe warte 370 tys. zł. Rozpoczęto również szereg modernizację świetlic wiejskich w Czerwięcicach i Modzurowie.

Na tym jednak władze gminy nie poprzestają. Plany na najbliższą przyszłość przewidują połączoną z remontem rozbudowę budynku LKS "Dąb" Brzeźnica, a także rozbudowę budynku OSP Rudnik.

/żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here