Opłaca się zatrudnić osobę niepełnosprawną

0

Ruszyła kampania "Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy". Skierowana jest do osób niepełnosprawnych niemogących przełamać się do podjęcia pracy i pracodawców nieświadomych korzyści płynących z zatrudnienia takiej osoby.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach rozpoczął kampanią "Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy". Celem kampanii jest przełamanie psychicznych barier osób niepełnosprawnych wstrzymujących je od podjęcia zatrudnienia , a także negatywnych stereotypów, które wciąż pokutują wśród pracodawców.

- reklama -

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach rozpoczął kampanię pod nazwą "Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy". Kampania ma promować zatrudnianie osób niepełnosprawnych w województwie śląskim. W ramach kampanii w większych miastach województwa na billboardach i we wiatach przystankowych zobaczyć będzie można plakaty z pięcioma bohaterami kampanii. Karolina Kozłowska, Krzysztof Wostal, Magdalena Kulus, Marcin Michalik i Piotr Czarnota będą przekonywać, że nawet ze znacznym stopniem niepełnosprawności można efektywnie łączyć pracę zawodową z pasją oraz obowiązkami rodzinnymi.

Kampanię będą wspierać artykuły prasowe w ogólnopolskich portalach informacyjnych, a także spoty reklamowe w regionalnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Kampania skierowana jest zarówno do pracodawców, jak i osób niepełnosprawnych. W 2011 roku zaledwie 22 proc. zdolnych do podjęcia pracy osób niepełnosprawnych rzeczywiście pracowało. Bardzo często pracodawcy nie są świadomi korzyści finansowych, jakie daje zatrudnienie osoby niepełnosprawnej. Wciąż również pokutują negatywne stereotypy o tym, ze osoba niepełnosprawna jest mniej efektywna i dyspozycyjna niż osoba pełnosprawna. "Nieograniczona energia do życia sprawdza się w pracy" ma to zmienić.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne może skorzystać z miesięcznego dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego.

 

Wsparcie przysługuje:
– pracodawcy zatrudniającemu mniej niż 25 osób w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy,
– pracodawcy zatrudniającemu co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, osiągającemu wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych ogółem w wysokości co najmniej 6 %,
– pracodawcy prowadzącemu zakład pracy chronionej.

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej towarzyszącej kampanii: sprawni-niepelnosprawni.pl/

 

/żet/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here