Zapnij pasy! W poniedziałek łapią

Maksymalna liczba kontroli oraz cały arsenał dostępnych środków i sprzętu, włącznie z nieoznakowanymi autami wyposażonymi w wideorejestratory. Drogówka od rana kontroluje zapięte pasy i dzieci przewożone w fotelikach.

W poniedziałek na terenie całego województwa odbędą się działania pod nazwą „PASY”. W ramach akcji przeprowadzona zostanie maksymalna liczba kontroli drogowych, podczas których policjanci zwracać będą uwagę na obowiązek używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz stosowania bezpiecznego przewożenia dzieci.

- reklama -

 

Podczas akcji „PASY” wykorzystywany zostanie cały specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują policjanci w poszczególnych jednostkach, w tym nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Działania policyjne „PASY” mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów – ostrzega komenda wojewódzka.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here