Od nowego roku po paszport tylko do Rybnika

6

Wkrótce mieszkańcy powiatu raciborskiego nie będą mogli składać wniosków o paszport w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. –  Jeśli nic się nie zmieni, to od nowego roku po paszport tylko do Rybnika – zapowiada Adam Hajduk.
Prawdopodobnie od stycznia 2013 roku ze starostwa powiatowego w Raciborzu zniknie biuro paszportowe. Województwo śląskie jest ostatnim w kraju, na terenie którego w jednostkach administracji samorządowej – jak np. powiat raciborski – można składać wnioski o wydanie paszportu.

Problem w tym, że procedura związana z wydawaniem paszportu należy do zadań administracji rządowej i mogą się nią zajmować wyłącznie urzędnicy państwowi. Nowe rozwiązanie utrudni mieszkańcom raciborszczyzny dostęp do paszportów, gdyż całą sprawę od początku do końca trzeba będzie załatwiać w Rybniku.

- reklama -

– Będę starał się o to, żeby przynajmniej raz w tygodniu odpowiedni urzędnik przyjeżdżał do Raciborza, ale to wszystko zależy od wojewody.  Jeśli nic się nie zmieni, to od nowego roku po paszport tylko do Rybnika – powiedział Adam Hajduk na poniedziałkowym – 24.09.2012 – posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Powiatu Raciborskiego.

/żet/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

  1. och, jak dobrze ze jestesmy w cywilizowanej ue i nie potrzebujemy juz paszportow!!! och jak dobrze, chwala i dziekczynienie rzadzacym, to dzieki nim nie odczujemy tej zmiany!!!

  2. ,,Problem w tym, że procedura związana z wydawaniem paszportu należy do zadań administracji rządowej i mogą się nią zajmować wyłącznie urzędnicy państwowi.,,
    Tz, ze To co pracuje w Starostwie , to nie są urzednicy panstwowi ?

  3. heh, pokretne ale chyba chodzi o to, ze urzednik panstwowy (administracji rzadowej) to nie to samo co urzednik samorzadowy (administracji samorzadowej), koniec koncow i tak wszystko panstwowe, ale takie rozroznienie istnieje, choc moge sie mylic 😀

  4. prosze mi wytłumaczyć dlaczego urzednicy rządowi moga być w Rybniku a w Raciborzu już nie , to może niech wszyscy jezdza do Katowic, po prostu Rybnik od dawna robi wzzystko żeby jak najwięcej urzędów np .sąd okręgowy pozostawało w Rybniku

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here