„Kiedy byłem małym chłopcem” w RCK

0

To już piąta Raciborska Jesień Muzyczna pod znakiem znakomitych koncertów w Raciborskim Centrum Kultury. Już w najbliższą niedzielę 7 października o godz. 18.00 pierwszy występ w jej ramach – Breakout Tour.

- reklama -

Koncert Piotra Nalepy – syna Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej – jest jednocześnie drugim koncertem (po koncercie z repertuarem Karin Stanek podczas "Pożegnania lata"), do którego RCK również przystąpiło pt. "50 lat Polskiej Sceny Pop".

 

Gościnnie z Piotrem Nalepą wystąpi raciborzanka Marzena Korzonek. W 2003 roku wygrała "Szansę na sukces", potem wystąpiła w jej finale w Sali Kongresowej, gdzie wykonała piosenkę "Modlitwa"- kultowy utwór Tadeusza Nalepy, którą zaśpiewała w swojej interpretacji, zaczynając całą pierwszą zwrotkę a capella. Przejmująca i ekspresyjna interpretacja utworu "Modlitwa" zyskała uznanie jurorów i Marzena zwyciężyła Finał "Szansy na sukces" ex equo z Anetą Figiel. To zwycięstwo automatycznie uczyniło z niej uczestniczkę Konkursu Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – za "Modlitwę" jury – jednogłośne po raz pierwszy od 4 lat – przyznało jej prestiżową Nagrodę im. Anny Jantar.

 

Podczas koncertu usłyszymy najlepsze piosenki Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy, m.in. „Modlitwa”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowe wersje „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”.

 

Jeszcze można nabyć bilety: w cenie 30 i 40 zł, do nabycia w kasie RCK przy ul. Chopina (wt. – czw. 14.30-18.30 i pt. 10.00-14.00).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here